Skocz do zawartości

żyroskop w modelu


robloz

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj do swojego dwupłata zamontowałem na lotki żyroskop, odbył się próbny lot i "kicha" .Po starcie widać że żyro działało, bo modelem kołysało na boki (a trochę wiało z 5m/s). Do tego stopnia , że ledwo zawróciłem i wylądowałem kończąc niewielkim kretem. Po naprawie i odpięciu żyra wyłatałem jeszcze 3 pakiety i OK. Czy żyro miało ustawioną za dużą czułość ,czy nie nadaje się na lotki? Co myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to niestosowne pytanie, ale na pewno w dobrej orientacji miałeś zamontowane gyro w samolocie?

Większość żyroskopów działa w jednej osi, więc zły montaż będzie straszliwie paskudził. Zapytam jeszcze jakie to gyro?

Z moich doświadczeń wynika, że kołysani na boki wynika ze zbyt wolnych/słabych serw na lotkach albo "dziwnych" ustawieniach na kanale lotek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojej praktyki z prostym żyro e-sky, są dwie możliwości:

1. żyroskop pogłębia przechył, zamiast mu przeciwdziałać. Włączyć rewers na żyroskopie.

2. Zauważyłem, że przy ustawionej za dużej czułości, model wpada w oscylacje. Jeśli czułość jest o wiele za duża, są to oscylacje o rosnącej amplitudzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wywołany do tablicy wyjaśnię co miałem na myśli.

Dziwne ustawienia kanału lotek to jakiekolwiek miksery/DR/ograniczenia itd. Większość znanych mi żyroskopów nie lubi ograniczeń na kanale. Ograniczenie wychyłu serwa robi się na potencjometrze gyra.

Kiedyś wsadziłem Gy401 do samolotu i przez sub trim na kanale lotek robił mi takie cuda, ze szkoda gadać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.