Skocz do zawartości

Zębatki do Serwa HXT 900


lech-j

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Podłącze się do tematu.

 

Czy ktoś już testował lub może sprawdzić czy zębatki od Hextronika HXT900 będą pasować do serwka turnigy TG9?

 

 

Dodane 17.09.2009:

 

To już sobie sam odpowiedziałem na to pytanie. Kupiłem komplet zębatek do HXT 900 i porównałem je z wyjętymi z TG 9. Na pierwszy rzut oka widoczna była różnica w modułach zębów, inne też jest mocowanie orczyka. Zębatki natomiast pasowały do atakującej silnika (pewnie ten sam silnik siedzi tu i tam) i do odbierającej, która jest połączona z mocowanie orczyka.

Zauważyłem też, że w HXT 900 ostatnia zębatka jest inaczej mocowana do potencjometru niż w TG9.

 

W każdym razie udało mi się złożyć trybiki do kupy, jednak już obudowy nie udało mi się zamknąć. Zębatki od HXT 900 są wyższe niż te w turnigy.

Jednak spróbowalem i tak odpalić to serwo: przy skrconej obudowie silnik nie mial siły obrócić zębatkami.

 

Po modyfikacjach w sumie serwo mogłoby działać, ale chyba lepiej kupić nowe i przerzucić się na hextroniki, przynajmniej nie będzie problemu z zestawami trybików.

 

A może ktoś wie gdzie można dostać tryby do turnigy TG9 (na towerhobbies nie mają)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam. Wczoraj z własnej winy rozbiłem depronowy model po rocznym dość intensywnym użytkowaniu. Model to typowy akrobat którym można naprawdę poszaleć. Od samego początku w modelu były zainstalowane cztery serwa HXT 900. Po kraksie w domu sprawdziłem całą elektronikę. Padło tylko jedno serwo napędzające prawą lotkę. uszkodzenie było mechaniczne, wyłamane zęby pierwszej i drugiej zębatki, patrząc od strony dźwigni. Elektrycznie serwo działało ale nie w pełnym zakresie wychyleń, wyłamane zęby blokowały pełny ruch dźwigni. I tutaj nie ma się czemu dziwić. Miałem zapasowe zębatki, niestety nie poradziłem sobie z ich wymianą. Przy zakładaniu pierwszej zębatki uszkodziłem potencjometr. Serwo już straciłem chociaż przy cenie za jaką je nabyłem W HK strata jest raczej symboliczna :D . Dowodzi to wysokiej jakości tych serw i wręcz idealnego stosunku ceny do jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.