Skocz do zawartości

Zawiasy z silikonu problem


dobiecki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

Chcąc wdrożyć postęp techniczny i nowe technologie do swoich modeli wpadłem na pomysł aby zastosować do lotek zawiasy silikonowe zamiast zwykłej ordynarnej taśmy pakowej.

I tu spotkało mnie rozczarowanie, po kilku próbach niby wszystko na oko jest w porządku, ale ten silikon słabo się balsy trzyma - czemu :roll:

miejsce klejenia jest czyste - balsa niczym nie malowana

Przyznam się bez bicia, że nie użyłem silikonu szklarskiego tylko uniwersalny, ale jest świeży i sam materiał jest mocny tzn jak już się od balsy oderwie to to co było spoiną ma wytrzymałość ok.

Jak się ten silikon odrywa, to balsa pozostaje nieuszkodzona.

Może by ją czym zaimpregnować - co na to fachowcy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można spróbować polakierować balsę i przeszlifować. Ale duże prawdopodobieństwo że nie ten silikon. Ja szklarski używałem nawet w modelu ze styroduru i wklejkami z balsy. Nic nie odchodzi. A ... i jeszcze jedna rzecz. Na prawdę nie warto dawać dużo silikonu. Ja kilka razy próbowałem i na prawdę delikatna warstewka silikonu jest wystarczająca. Nanoszę strzykawką silikon i rozsmarowuję palcem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.