Skocz do zawartości

hk450


blackriver

Rekomendowane odpowiedzi

Przyczyny takiej usterki mogą być dwie: źle naciagnięty pasek lub druga bardziej prawdopodobna: typowa wada hakowca czyli ślizgająca się na wałku zębatka napędu ogona.

http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=8543&Product_Name=Part_#_F016

Dodam,że nie we wszystkich występuje ta wada,u mnie nie.Polecam lekturę http://epheli.com/index.php?name=PNphpBB2&file=viewtopic&t=14526&sid=4e0e4ad6b850628fc2063fcebd189aae

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 67
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Diem sugeruje, że masz źle ustawione serwo ogonowe i ja też tak myślę. Efekt jest taki, że tuż po starcie orczyk osiąga skrajne położenie i dalsze zwiększanie obrotów nie powoduje już zmiany kąta łopat wirnika ogonowego, a heli zaczyna kręcić się wokół osi. TU znajdziesz prostą instrukcję ustawiania serwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie sadze.., gdyz nawet wychylenie extremlne serwa w lewo nie pomaga. Czyli jak dla mnie to zdecydowanie naped nie wyrabia.

Wydaje mi sie ze kogutos ma racje.., czyli to bedzie albo slizgajaca sie na walku zebatka napedu ogona (tylko dziwne ze trzyma do pewnej predkosci i pozniej puszcza ??).., lub zle naciagniety pasek.., ale to ja nie wiem jak mocno to trzeba naciagnac.., jak dla mnie jest ok. (naciskam do 3/4 tak jak w instr od t-rex'a. Oczywiscie wszystko zalezy od miejsca nacisku) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc wymontuj i sprawdź organoleptycznie, z ciekawości już sprawdziłem - bez chwycenia narzędziem nie da się kółek obrócić, a po śladach na ośi wnioskuję, że co najmniej kółeczko pasowe zostało fabrycznie sklejone. Model kupowałem na początku sierpnia, kto wie może, już zdążyli tą wadę usunąć, to pracowity naród..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno więcej niż 5 godz. W ogóle z moim hakowcem nie mam problemów,raz ustawiony lata cały czas idealnie.Jakieś minimalne korekty po zmianie łopat czy w krzywych tylko i wszystko. Tylko zmieniam pakiety i w górę dziada.A luzy ma na głowicy ,że szok a w bezwietrzną pogodę wisi sam. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.