Skocz do zawartości

Jak zwiększyć zasięg aparatury?


wojcio69

Rekomendowane odpowiedzi

Ja w każdym razie swoje CB rozkręciłem już po tygodniu , co by pokręcić, aby dalej niosło.

Problem w tym. ze takim CB co najwyzej zaklocisz odbior tv sasiadowi, a takim radiem na lotnisku mozesz kogos stracic - jesli zrobisz cos zle.

Sam bylem mlody i grzebalem w kasetowcach typu jamnik (kto pamieta ? ;) ) - wzmacniaczach (po co ?? ) i tunningowalem adapter - jednak dlubanie przy nadajniku rc to troche inna para kaloszy.

Mam nadzieje, ze nie uslyszymy nigdy o sytuacji, ze jakis domorosly tunningowiec stracil komus model za kilkanascie tysiecy peelenow i sprzedaje nerke bo musi kase oddac.

PS. Jakby mi ktos tak model stracil - to chocby to piankowiec byl to bym nie odpuscil .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Tomek, my wiemy że nie kosztuje.

A teraz zagadka dla Ciebie - kto kupuje tanie RTF-y, w których są te dziadowskie radia (i inne kolekcje etc.) - ludzie (jeszcze) niezorientowani w temacie.

I choćbyś chodził na uszach, rzęsach i innych nietypowych częściach ciała, te tanie radia będą w obiegu. Może dobrze jest uświadomić ludziom, że one są dziadowskie i warto dać je do zestrojenia komuś biegłemu w temacie. Podkreślam - biegłemu.

Z pożytkiem dla wszystkich - mniej śmiecia w eterze, a i ten tani RTF będzie bezpieczniejszy w locie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wlasnie zauwazylem . Kazda dostatecznie zaawansowana technologia dla niektorych bedzie magia :) .

 

Dlatego tez popieram rozpowszechnianie wiedzy i informacji szerokiemu ogolowi - aby wiedza ludzi nie opierala sie na dwoch solidnych filarach - zabobonach i przesadach jak co niektorych - ale aby kazdy mogl wejsc i zobaczyc jak to mozna zrobic prawidlowo bez narazania radia i innych .

 

 

....Ja w każdym razie swoje CB rozkręciłem już po tygodniu , co by pokręcić, aby dalej niosło. ....

Gdybys Tomku mial wtedy do dyspozycji forum i mial informacje jak zestroic Twoje CB zaloze sie , ze czytal byc to ze zrozumieniem i stosowal sie do podanych tam zalecen .

 

 

 

Inna sprawa - to nie lubie jak traktuje sie szeroka populacje ludzi jak idiotow , ktorzy nic nie robia i nie maja innych celow jak psucie na potege - czasy jedynie slusznej i wszystkowiedzacej elity - ktora mowi innym co jest dla nich dobre mamy chyba za soba .

Moze niech kazdy 16 latek oceni czy posuc sobie samemu radio za ciezko nazbierane pieniazki - czy moze oddac je do strojenia , czy jednak zostawic jak jest .

 

 

A , zapomialbym , i skasowac wszystkie kompilatory bo ktos moze nauczyc sie jezyka C++ i moze napisac wirusa , i schowac wszystkie noze bo ktos moze zrobic komus krzywde - a i za kare odwolac Boze Narodzenie :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż mi sie ciśnie pomysł z dopałką tak np. ze 10 W, w sumie dla mnie to dość proste :rotfl: A co do zestrojenia nadajnika to jest to czynność bardzo prosta i tania odwrotnie do posiadanego sprzętu , który jest konieczny do strojenia :rotfl:

A ciekawe co na to powie PIR :)

P.S chyba sobie zamknąłem drogę na Żar :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

walka o G..........

trochę jak szukanie mistycznej tabliczki z napisem serwis aparatur .....

dobry aktywny krótkofalowiec zestroi nadajnik mając tylko oscyloskop a i zwykły modelarski skaner się przyda do wyłapania czy nie sieje aby po kanałach .

To nie serwis ale człowiek robi robotę............

znam wiele serwisów do których nie oddał bym miotły do naprawy i wielu "dłubaczy"

którzy potrafili naprawić to na czym poległy wspomniane serwisy.

jeśłi ktoś jest świadom swoich poczynań i ma wiedzę to o co ten cały szum??

 

W wilczych laskach wychwycono radio JR które siało po kanałach .......

przecież firmowe - zgodnie z logiką tu prezentowaną powinniśmy teraz wszystkie radia JR nazwać zabójcami modeli kolegów.

Czy wy aby nie za bardzo się rozpędziliście ?

wszystkich wsadziliście do jednego worka...... trochę to smutne i troche straszne

 

 

zakończę pointą z innego tematycznie forum

 

Titanica zbudowali Fachowcy

Arkę zbudował Noe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek proponuje zapoznac sie z Dz.U. nr 138 poz. 1162 z 6 sierpnia 2002r. aneks nr 8. Jaka czestotliwosc jest dopuszczalna dla modeli latających. Zastanawia mnie czy sprzedajacy znaja obowiazujące w naszym kraju prawo w tym temacie.

Z drugiej strony jezeli nawet ktos jest ubezpieczony i ma super sprzet to ŻADNE towarzystwo ubezp. nie wypłaci złamanego szeląga w przypadku stwierdzenia naruszenia prawa !!!

To drugie - Sprawdzone. Towarzystwa Ubezp. mają naprwdę dobrych prawników.....

Bo nieznajomosc prawa szkodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Tak potwierdzona , są wnioski , cytuje.

Wnioski są porażające.

Zero filtracji na wyjściu w.cz.

Aparatura wysyła sporo w "komin" zamiast na podstawowej częstotliwości.

trochę dalej.

 

Niestety nie daje się zmniejszyć poziomów harmonicznych. Widać taka konstrukcja końcówki nadajnika :/

Dlatego ograniczyli moc , nie przez niedbałość.Wręcz przeciwnie , była to troska o czystość pasma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.