Skocz do zawartości

Ladowanie pakietu nadajnika NiMH 9,6V 1300mAh


dukeroger

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanko; czy pakiet jak w temacie mozna ladowac ladowarka typy Turnigy Accucel 6? http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=7028

 

Bo zapomnialem ladowarki od nadajnika i musze sobie jakos poradzic. Jest program do NiMh ale specyfikuje sie tylko natezenie (ktore powinno byc jak rozumiem 1,3A) po pewnym czasie pakiet sie grzeje i boje sie co dalej. Wyczytalem ze NiMh temperatura pokazuja ze sa naladowane ale jest tez slad napieciowy ktory ladowarka powinna wychwycic i zakonczyc proces. Pytanie: da sie to wogole tak ladowac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeśli mi się nie spieszy ładuje pakiet nadajnika prądem 0,5C. Jeśli nie mam czasu to ładuje go prądem 1C czyli 1,7 A. Skutków ubocznych jeszcze nie zauważyłem.

 

Pakiet to Nimh od nadajnika graupnera 1700mAh.

 

Ps: Jeśli możesz to ładuj wszystkie pakiety poprzez Turningy. Jest dużo lepsza od sieciówek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moim pakiecie 9,6V Robbe 2000mAh max ładowanie podane jest 2A, czyli 1C. Po takim ładowaniu pakiet jest jednak dość mocno rozgrzany. Accucell po tym jak wcześniej dałem rozładowanie wbiła koło 2400mAh, ale to pewnie dlatego, że sporo poszło w ciepło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moim pakiecie 9,6V Robbe 2000mAh max ładowanie podane jest 2A, czyli 1C. Po takim ładowaniu pakiet jest jednak dość mocno rozgrzany. Accucell po tym jak wcześniej dałem rozładowanie wbiła koło 2400mAh, ale to pewnie dlatego, że sporo poszło w ciepło.

Ładowanie prądem 1C tego akurat pakietu to pobożne życzenia producenta.Przy takim prądzie ładowania do mojego pakietu wchodziło około 1500 a grzał się niesamowicie.ł Mam już drugi taki pakiet i ładuję go prądem 0.4A .Oczywiście co ładowanie to wchodzi i wychodzi z niego mniej mA.Pakiet zawsze jest rozładowany przed ładowaniem do 0.8-0.9V/celę.O ile pierwszy pakiet kupiłem świadomie (jak sie okazało zbędny wydatek) to drugi taki sam kupiłem z Futabą T10.Już widzę że muszę kupić Sanyo 2700/9.6V -- tu przynajmniej jak jest napisane 2700 to tak jest w rzeczywistości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamów pakiet w Batimexie, wyjdzie Cię pewnie 2/3 ceny (ogniwa+zgrzewanie).

 

Ja ładuję 400-500mA bo kabelki pakietu są dość cieńkie, a ostatnio to w ogóle ładuję go bez wyjmowania z nadajnika i wolałbym tam nie wpuszczać 2A prądu... Tylko zdejmuję klapkę i wkładam czujnik temperatury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.