Skocz do zawartości

KEDA A36-16M. KV ?


Piotter

Rekomendowane odpowiedzi

Zamówiłem sobie w HC silnik KEDA A36-16M. Potrzebowałem Turnigy 3536-1100 ale akurat są niedostępne. Teoretycznie ta keda to dość zbliżony silnik do Turnigy bo wg. HC i strony samej Kedy ma mase 112 g i kv 1050 przy sugerowanym śmigle dla pakietu 3s 11x5. Piszę "teoretycznie" bo już złożeniu zamówienia znalazłem topic na rcgroups sugerujący, że kv może być wyraźnie większe niż 1050, a w Drivecalcu 3.3 jest wręcz wartość 1568 :shock: . Planuję założyć do niego śmigło 11x5,5 APC-E więc zbyt wysokie kv spowodowałoby zbyt duży pobór prądu i usmażenie silnika. Nie mam Watmetera, ani nawet amperomierza który dałby radę mierzyć prądy powyżej 10A, więc pozostaje mi metoda organoleptyczna czyli zacząć od śmigła 8x4 i zakładając coraz większe sprawdzać czy się coś za bardzo nie grzeje. Może jednak dałoby się zaoszczędzić nieco czasu i prądu gdyby ktoś miał taki silnik i mógł podzielić się wrażeniami ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.