Skocz do zawartości

wysyłka kurierem - cena?


robloz

Rekomendowane odpowiedzi

Może ktoś potrafi mi wyjaśnić jak to jest z opłatą wysyłki przez kuriera.

Chciałem swego czasu wysłać model kurierem i w firmie poinformowali mnie, że to koszt około 150zł-200zł w zależności od firmy. (paczka 2m/0.5m/ 0.5m). Patrząc na niektóre aukcje ,tam widnieją ceny wysokości 20-40zł.Wysyłałem raz aparature do naprawy do Bydgoszczy i za przesyłkę zapłaciłem 75zł! Jak to jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mając umowę z firmą kurierską można płacić np. 17 zł netto za przesyłkę do 15kg. Twoja przesyłka i tak pewnie policzona by była jako wielkogabarytowa, więc z 3x więcej. Podpisując umowę, deklarujesz, że w miesiącu wyślesz 30, 50 lub więcej przesyłek i wtedy określają Ci poziom cenowy. Kiedyś wolałem lekką ale ogromną przesyłkę wysłać pocztą i wyszło jak za darmo w porównaniu z wysyłką firmowym kurierem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie masz umowy to płacisz drożej. Normalka. Kiedys wysłałem ( prywatnie ) mala paczkę i kosztowała mnie 60 zl ( DHL ). A mając z nimi umowe to wysyłając towar ( 80kg ) płacę 90 zł ( na cała Polskę ). Mniejsze paczki nawet do 17 zł. Dlatego jak nie masz umowy to lepiej wysyłać przez zaprzyjaźnioną firmę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.