Jump to content

[P] Poszukuję planów Jungmana.


MareX

Recommended Posts

Poczytawszy b. ciekawy wątek o planach modelarskich w kontekście praw autorskich, uprzejmie proszę o wskazówki, namiary, sugestie dotyczące sprawy jak w temacie.

Chodzi mi o plany wykonawcze modelu konstrukcyjnego w technice "tradycyjnej" w skali 1:5 lub 1:4 modelu Jungmana. Zaznaczam, że jestem w posiadaniu planów tego modelu w skali 1:10 z książki p. Shiera, ale są to plany uwięziaka i chodzi mi o może nieco nowsze lub po prostu inne rozwiązanie. Wszystkie kwestie praw autorskich czy finansowe załatwię poprzez PW.

Link to comment
Share on other sites

Postaw mi kawę na buycoffee.to

To ja się znowu zgłoszę i napiszę, że wkładka z planami Bu-131 "Jungmann" w skali 1:10 wg. Wiesława Schiera oraz opis do budowy tegoż modelu znajduje się w Modelarzu 10/97. Na drugiej strony wkładki jest także rysunek połówki skrzydła w skali 1:5. Jest to "bezpieczny" (wg. autora planów) model na uwięzi, na silnik chyba 1,5 cm^3. Ale nie wiem - czy to jest to o co chodzi... Jak już pisałem przy okazji PZL P-11c nie posiadam skanera... tym bardziej do formatu A1 - a takiego formatu jest wkładka... mogę więc służyć tylko informacjami :wink:

Link to comment
Share on other sites

Arturze! Czy masz może jakiś kontakt z tym znajomym, który "popełnił" tego Jungmanna?

Jeśli tak, to bądz może tak dobry i przepytaj go o to, czy ma jakieś plany z tego modelu. Właśnie o taki rozmiar mi m.w. chodzi... :D

Link to comment
Share on other sites

No przecież wiesz Arturz, że ja innych planów oprócz papierowych nie uznaję :wink:

Gdybyś mógł mi zrobić kserko, będę b. wdzięczny , a koszty zwrócę oczywiście.

Link to comment
Share on other sites

Marku właśnie chciałeś plany Jungmeistera jak napisał Olo.Ale jest skleroza całkiem o tym zapomniałem a Ty mi nie przypomniałeś że miałem Ci załatwić te plany.Kolega już ma prawie cały szkielet zrobiony o rozpiętości 250cm więc plany będą.Marku jak przyjedziesz do mnie na odwiedziny to skoczymy się do kolegi narobisz fotek po oglądasz, pomaczasz i wtedy będzie Ci łatwiej budować ten piękny model.

 

Tak wygląda jego kadłub.

tigermoth307kc8.jpg

tigermoth309ex5.jpg

Link to comment
Share on other sites

Coś mi sie widzi Heniu, że ten kadłub stoi w Twojej modelarni? Fakt, rozmawialiśmy o tych planach Jungmastera, ale wiesz, że ja zachorowałem na Jungmanna. :wink: Dlaczego, to Ci powiem "na ucho". :D Co do tego prawie, że gotowego modelu Marcinie, to napisz proszę coś więcej. Przeczytałeś mojego PW?

Olo, a jaka to skala te 58 cali? To jest w jakiejś skali? Być może te plany by mi podeszły, bo ten u Henia na stole to chyba jak na razie trochę jednak dla mnie za duży. Nie to doświadczenie i nie te możliwości finansowe. Tak, czy inaczej - wielkie dzięki Panowie za zainteresowanie moim problemikiem.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.