Skocz do zawartości

[P] Poszukuję planów Jungmana.


MareX

Rekomendowane odpowiedzi

Poczytawszy b. ciekawy wątek o planach modelarskich w kontekście praw autorskich, uprzejmie proszę o wskazówki, namiary, sugestie dotyczące sprawy jak w temacie.

Chodzi mi o plany wykonawcze modelu konstrukcyjnego w technice "tradycyjnej" w skali 1:5 lub 1:4 modelu Jungmana. Zaznaczam, że jestem w posiadaniu planów tego modelu w skali 1:10 z książki p. Shiera, ale są to plany uwięziaka i chodzi mi o może nieco nowsze lub po prostu inne rozwiązanie. Wszystkie kwestie praw autorskich czy finansowe załatwię poprzez PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja się znowu zgłoszę i napiszę, że wkładka z planami Bu-131 "Jungmann" w skali 1:10 wg. Wiesława Schiera oraz opis do budowy tegoż modelu znajduje się w Modelarzu 10/97. Na drugiej strony wkładki jest także rysunek połówki skrzydła w skali 1:5. Jest to "bezpieczny" (wg. autora planów) model na uwięzi, na silnik chyba 1,5 cm^3. Ale nie wiem - czy to jest to o co chodzi... Jak już pisałem przy okazji PZL P-11c nie posiadam skanera... tym bardziej do formatu A1 - a takiego formatu jest wkładka... mogę więc służyć tylko informacjami :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marku właśnie chciałeś plany Jungmeistera jak napisał Olo.Ale jest skleroza całkiem o tym zapomniałem a Ty mi nie przypomniałeś że miałem Ci załatwić te plany.Kolega już ma prawie cały szkielet zrobiony o rozpiętości 250cm więc plany będą.Marku jak przyjedziesz do mnie na odwiedziny to skoczymy się do kolegi narobisz fotek po oglądasz, pomaczasz i wtedy będzie Ci łatwiej budować ten piękny model.

 

Tak wygląda jego kadłub.

tigermoth307kc8.jpg

tigermoth309ex5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi sie widzi Heniu, że ten kadłub stoi w Twojej modelarni? Fakt, rozmawialiśmy o tych planach Jungmastera, ale wiesz, że ja zachorowałem na Jungmanna. :wink: Dlaczego, to Ci powiem "na ucho". :D Co do tego prawie, że gotowego modelu Marcinie, to napisz proszę coś więcej. Przeczytałeś mojego PW?

Olo, a jaka to skala te 58 cali? To jest w jakiejś skali? Być może te plany by mi podeszły, bo ten u Henia na stole to chyba jak na razie trochę jednak dla mnie za duży. Nie to doświadczenie i nie te możliwości finansowe. Tak, czy inaczej - wielkie dzięki Panowie za zainteresowanie moim problemikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.