Jump to content

Jak zrobić gondolę silnika do EDF ?

hubert_tata

Recommended Posts

Podpowiedzcie, jak można zrobić obudowę/gondolę silnika tunelowego do modelu "odrzutowca".

Powiedzmy coś w stylu A10 GWSa, ale troszkę większe (turbinka ma około 70mm średnicy, a całość miałaby około 250-300mm długości):

a10bl1.JPG

Pożądany dostęp tak jak na zdjęciu, bo turbina byłaby oczywiście bardziej w środku (tu zmieniałem jej położenie ze względu na wyważenie).

Dobrze byłoby żeby to było lekko i łatwo.

Ze względu na prototypowe zastosowanie może być z "nietrwałego" materiału :lol:

A nie może być zwinięta z depronu 3 - 4 mm? Na zewnątrz wzmocniona prętami węglowymi (albo sosna :wink: ), na to kolejna warstwa cieńkiego depronu, a całość zamknięta z obu stron krążkami 6 mm depronu?

Witam.

Jezeli masz dostep do tokarki to mozna ze styroduru wytoczyc kilka pierscieni i skleic.

Osobiscie sprawdzone. Najpierw nozem wysokie obroty i potem papier scierny naklejony na listewkach . Sprawdz warto .

Pozdrawiam Slawomir

Mam ochotę sprawdzić się w laminowaniu rękawa węglowego (Arek @Rapier mi podpowiedział), oraz toczenie styroduru.

Ale to sprawa na odległy termin, na razie kompletuje napędy i muszę je pomierzyć, żeby ocenić jaki duży może być model :D

Za dotychczasowe rady dziękuję, jak coś jeszcze komuś wpadnie do głowy, to proszę śmiało tu dopisywać.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.