Skocz do zawartości

Barakuda Modellot


specyfick

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 155
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
  • 4 miesiące temu...

Początkowo miałem luźne rurki węglowe 4 mm nie podparte.

Po tym jak mnie zj....ał producent na zawodach że tak zrobiłem usztywniłem.

Te 4mm rurki węglowe wsadziłem w rurki węglowe chyba 8mm albo 6mm i podparłem pianką.

Z perspektywy najlepiej jest dać standardowe bowdeny i przykleić je do kadłuba.

Producent je przykleja też pianką budowlaną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kamyczek_RC

Do rekreacji można wstawić prawie wszystko jedyne czym bym się kierował to dostępność i cena przekładni jeśli przekładnia ma być metalowa to podstawą są mosiężne koła w przekładni i tak 100 razy lepsze jest stare HS80MG od HS125. Do wyczynu to już inna sprawa. Po trzech sezonach mojego latania zawodniczego wywaliłem 1 futabę S3150 z 34 szt w moich modelach ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planowany typ latania to rekreacja, termika, loty z silnikiem no i może raz na jakiś czas zbocze. Nic ekstremalnego. Więc myślę, że chińczyki wystarczą. Przeliczę i zobaczę zysk cenowy.

 

Co ciekawe na HC nie widzę już tych serw, które sa podane w 1 poście. Teraz nazywają się Turnigy.

 

To te same? :

 

http://hobbycity.com/hobbyking/store/uh_viewitem.asp?idproduct=8752

 

http://hobbycity.com/hobbyking/store/uh_viewitem.asp?idproduct=8956

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Te same. Możesz jeszcze pomyśleć o MKS'ach. Też są dobre. A najnowsze są najlepsza, ale chinol jeszcze nie ma.

TE MKS'y są bardzo dobre i do tego digitale.

Wejdą na pewno. Cena przystępna. HS 125 przy nich to może tylko sprzątać. A jeśli chodzi o uciąg, myślę że porównywalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Przyklejasz od spodu wzdłuż albo szprychę, albo węglowy pręcik, albo ten metalowy dynks od wycieraczek samochodowych, tak aby wystawał nieco z przodu i z tyłu. Musi to być przyklejone mniej więcej w środku, tak aby nie przy samych końcach kabinki.

Kabinkę wtedy wkładasz najpierw jedną stroną, przesuwasz i drugą i jest git.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

A jak wiecie nic tak nie lata jak dobry laminat.

Barakuda nie wyrabiała czasów jak laminaty a zapala na zboczu przy 5 m/s

Zawody zaczynają się od 3 m/s więc jak widzicie musieliśmy zmienić na modele które zapalają przy 3 m/s.

Przy 10 m/s barakuda musi mieć sporo dołożone wagi jak zresztą i laminaty, ale 800 gramowego balastu łącznik barakudy nie jest w stanie wytrzymać w dobrym stanie przy naprawdę ostrym lataniu. I zaznaczam że mówię tu o wyczynowym lataniu.

A laminat wytrzymuje i 15 m/s przy full balaście bez zająknięcia.

Model lata dobrze co widać na moich filmach, ale w wyczynie na pudło nie zaniesie.

Do latania bez licencji nadaje się w 100 % a z silnikiem polecam na kolejne 100 %.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.