Skocz do zawartości

Różne wychylenia serw na kablu Y z rewersem


Chomik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !!

 

Wiem że temat odwracania pracy serwa był już przerabiany wielokrotnie. Ja poszedłem na delikatną łatwiznę i wyprowadziłem dwa serwa HS 475 HB na kablu Y, ale do jednego włożyłem rewers, dokładnie ten:

http://www.nastik.pl/rewers-ruchu-serwa-nfinv1-p-1856.html

 

Nie wiem czy na początku nie zauważyłem tego problemu, czy co się stało, ale serwa wychylają się nierówno miernie :evil: Przy dużych wychyleniach bardzo widoczne, a w czasie latania niezmiernie dokuczliwe.

 

Zauważyłem fakt że to serwo na którym jest rewers chodzi słabiej. czy to ma jakieś znaczenie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka aparatura? Ja tez mialem taki problem kiedys. Po dlugich poszukiwaniach wyszło że musiałem w swojej aparaturze ( JR 9XII ) trzypozycyjny przełącznik klap ustawić na drugin stopniu. Tak samo mam w drugim modelu ( madman ) ale tu połaczenie mam bez Y kabla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załóż rewers elektroniczny na drugie serwo.

Zakładam, że sprawdzasz w modelu, więc żeby uniknąć ewentualnych problemów mechanicznych (pewnie to klapy), na kanale, którym się bawisz zrób rewers w nadajniku.

 

Jeżeli błąd powtórzy się w serwie z rewersem - wprowadza go to urządzenie elektroniczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Rozwiązałem zaistniały problem !!

 

Szkoda że dopiero teraz na to wpadłem, ale lepiej późno niż w cale :mrgreen:

Najpierw zaglądnąłem do instrukcji mojego Optic'a i znalazłem coś takiego jak AILV czyli funkcja dzięki której wysokość na 2 serwach wychyla się jak lotki wraz z nimi. Wyciąłem reversa, polutowałem kalebelki, podłączyłem serwa na osobnych kanałach 2 i 5, pomixowałem wyłączając wychylenie różnicowe i wszystko działa jak należy :D

 

Podłączenie na osobnych kanałach dało mi możliwość cyfrowego ustawienia zera i wychyleń max :D

 

Pozdrawiam !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.