Skocz do zawartości

ASW-28 Jaki regulator?


Elektron1000

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zacznę od opisu całej sytuacji:

 

Eksperymentalnie zakupiłem kilka tygodni temu model ASW-28 Pelikana,

paczka wysłana kurierem więc dotarła na drugi dzień, wszystko fajnie.

Po rozpakowaniu, poskładaniu i naładowaniu pakietów okazało się jednak,

że brak jest jakiejkolwiek reakcji ze strony silnika. Po wykonaniu kilku testów

wydedukowałem, że uszkodzony jest regulator (1. wszystkie serwa działają więc

układ BEC w regulatorze jest w porządku 2. serwo podłączone pod kanał regulatora działa 3. regulator podłączony pod inny kanał nie powoduje uruchomienia silnika 4. podanie napięcia na silnik powoduje szarpnięcie o fragment obrotu więc silnik ok).

 

Ponieważ wysyłka paczki z powrotem jest dla mnie zbyt kłopotliwa ze względu na miejsce

zamieszkania oraz, godziny w jakich pracuję chciałbym prosić o pomoc w wyborze

jakiegoś niedrogiego regulatora, który można by zastosować w tym modelu. Najlepiej jakiś od razu gotowy do zainstalowania, lub nie wymagający zakupu dodatkowych urządzeń do zaprogramowania (typu kable do komputera, lub specjalne boxy). Jest to mój pierwszy model elektryczny i nie mam pojęcia jak się do tego zabrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ilu amperowy był ten zepsuty regulator??

Typuje że chyba ok. 25A, więc np.

Tani Tower Pro 20 A

Lepszy Jeti 25 A

Pulso 22A, dobra cena, sam mam taki i się dobrze sprawuje.

Jeszcze lepszy i droższy JEti

 

Wszystkie można programować nadajnikiem, ale dla wygody warto jest zakupić karte programywującą, albo kabelek i płytke cd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega udostępnił mi jeden ze swoich zapasowych regulatorów do przetestowania i wszystko zahulało od razu :jupi: . Locke: gdybym wiedział jaki był tamten to bym nie pytał, nie mam pojęcia bo jest obciągnięty czarną koszulką termokurczliwą i to wszystko, żadnych oznaczeń. Ten który dostałem do sprawdzenia to Jeti eco 40.

 

P.S. Naprawdę proszę o odpowiedzi na temat. Wiem, że jestem nowy w elektrykach i tak dalej, ale trochę irytuje mnie fakt, że pomimo napisania na samym początku, iż uszkodzony jest regulator dostaję wskazówki jak uruchomić silnik zamiast odpowiedzi jakim regulatorem mogę zastąpić ten uszkodzony o co pytałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

irytujący jest fakt że masz problem z dobraniem regla ! myślisz je jesteśmy jasnowidze i z kuli wywróżymy Ci jakiego regla masz kupić.

 

Gdybyś choć trochę się postarał i napisał jaki masz silnik,pakiet,śmigło. Wtedy dostałbyś konkretną odpowiedź.

 

 

kup regla 70A napewno bedzie OK. :devil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kluczowym faktem jest to, że Elektron1000 ma ASW-28 z zestawe RTF.

Do tego co tam masz bierz regler ok. 20A. Kolega latał tym modelem z zestawu RTF, po spaleniu regulatora z zestawu (co ciekawe spalił się w locie szybowym, czyste Archiwum X) latał na moim MGM 18A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S. Naprawdę proszę o odpowiedzi na temat. Wiem, że jestem nowy w elektrykach i tak dalej, ale trochę irytuje mnie fakt, że pomimo napisania na samym początku, iż uszkodzony jest regulator dostaję wskazówki jak uruchomić silnik zamiast odpowiedzi jakim regulatorem mogę zastąpić ten uszkodzony o co pytałem.

Miałem tego ASW i wiem że tak jak opisujesz zachowuje się gdy nie ustawisz trymera na minimum - w zestawie mojego kolegi było identycznie.

Co do regla, dowolny minimum 18A z hamulcem.

 

Pozdr.,

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. rozumiem szukam więc 20 amperowego regulatora. Regulator testowy rzeczywiście uruchamia silnik tylko przy minimalnym ustawieniu trymera, co dokładnie wynika również z instrukcji obsługi jaka została do tego ASW-28 dołączona. Ten oryginalny nie uruchamia go w ogóle cokolwiek by się nie robiło z aparaturą, więc napisałem ,że jest uszkodzony. Skoro ta kwestia został już zamknięta to teraz jeszcze trochę szczegółów:

 

silnik - :D taki jaki firma Pelikan stosuje w tym modelu, na razie nie mam ochoty na rozłupywanie kadłuba ale udało mi się znaleźć aukcję na której można go obaczyć

 

regulator - tak jak wyżej, taki jaki tam wkładają, czyli nie wiadomo nie opisany

 

pakiet - również oryginalny przeznaczony do tego modelu czyli RAY 25C/2s/1100mAh

jedna sztuka z zestawu + druga zamówiona dodatkowo

 

Może coś pomogą te informacje, dziękuję wszystkim za dotychczas udzieloną pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.