Skocz do zawartości

Cesna 182 od STModel


jary14

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Wczoraj byłem na targach hobbystyczny w Lipsku i tam sobie kupiłem model samolotu Cesna 182 od firmy STModel . Model ma rozpiętość 1.2m i jest wykonany z pianki EPS (Z tego co się dowiedziałem - ma drobniejsze ziarno niż EPP).

 

Tutaj więcej szczegółów:

 

Dołączona grafika

 

Opisywać budowy nie będę, bo nie ma czego. Jest to zestaw ARTF, więc nawet instrukcji nie musiałem wyciągać, żeby go złożyć :faja: . Model kupiłem w "full opcji" (bo innej nie było :P).

Cena za jaką ją kupiłem to 129Euro - uznałem, że się opłaca, za model ze wszystkimi serwami(jest 5 - wersja z klapami), silnikiem 3F, regielem, kołpakiem, śmigłem oświetleniem i fajnym wyglądem :P

 

Model miał być dzisiaj oblatany, ale wiart był tak mocny, że o mało ja sam się od ziemi nie oderwałem :P Więc narazie same foki "naziemne"

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Oświetlenie działa super (w sumie to był dla mnie najmocniejszy atut modelu i rzecz, która przesądziła kupno :P ) tyle, że nie mogę jej włączać/wyłączać z aparatury, ale to mi za mocno nie przeszkadza.

 

Tutaj baardzo prowizoryczne zdjęcia oświetlenia:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

No narazie to chyba tyle. Film będzie najwcześniej we wtorek - jeżeli będzie pogoda i czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No z dotyku to bardziej przypomina EPP niż styro, ale głowy nie dam :P Kupiłem go do celów czysto rekreacyjnych i nauki ładnego lądowania... za dużych kraks nie przewiduję... chociaż niczego nie można być pewnym xD Dzięki :wink:

 

EDIT:

 

Tutaj jest więcej na temat pianek. Dzięki Air

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja właśnie celowałem w jakiegoś trenerka o wymiarach MiniMagopodobnych :P Właśnie miałem MM i byłem z niego bardzo zadowolony, ale potem go sprzedałem, a później żałowałem, bo chcę nauczyć się lądować bez kangura. I na targach się zastanawiałem, czy też do niego nie wrócić, ale zobaczyłem tą Cesnę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super modelik! Mam Piper Super Cuba tej firmy.

 

STModel (czyli Sheng Teng Model :D :D :D ) jest znana u nas jako RCSystem i jak tylko Pelikan wciągnie tą Cessnę do swojego asortymentu, to zapewne będzie można ją nabyć np. w modelarnia.pl.

 

Na opakowaniu od Cessny napisane jest, że jest z EPO - myślę, że to prawdopodobne.

Co do mojego Pipera - kadłub, skrzydła, podwozie itd wykonane są naprawdę przyzwoicie - można się doczepić do stateczników (w moim Piperze są powyginane, widziałem też nówki - części zamienne do niego i też były zwichrowane :/ ). Można też doczepić się do wyposażenia (serwa, silnik, regulator - w przypadku Pipera to śmieci okrutne). W każdym razie mój Piperek lata wyśmienicie - i mam nadzieję, że Cessna będzie Ci się sprawowała równie dobrze.

Pewnie w przypadku Cessny jest podobnie, na fotkach wygląda w każdym razie znakomicie.

 

W tej cenie moim zdaniem nie ma ładniejszych półmakiet styro niż właśnie ta Cessna i Piper od STModel/RCSystem. Kolejny model tej firmy wziałbym w ciemno :]

 

Strona firmy tutaj:

http://www.sheng-teng.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to osprzętu, to narazie za dużo nie mogę powiedzieć... Regiel wygląda na SS, silnk to jakiś zwykły dzwonek, a serwa wyglądają i pracują dobrze i cicho, ale zobaczymy w locie. Tego Pipera też widziałem na wystawie, był z całym wyposażeniem, za 99Euro, ale bez światełek, za to dawali pakiet. Mi się jednak bardziej spodobała Cesna, no i to oświetlenie xD Teraz tylko czekam na czas, bo jak tak patrzę za okno, to dzisiaj będzie dobra pogoda... tyle, że akurat dzisiaj to ja jestem zawalony :evil:

 

PS ta firma od początku wyglądała mi na jakiś odłam Kyosho (Hype)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeżeli oświetlenie podłączam tylko + i - , bez kabelka sygnału, to znaczy, że nie mogę nic zrobić, żeby nim sterować z aparatury ?? No chyba, że jakiś filtr skombinuję... ewentualnie włącznik i wtedy, żeby odłączyć oświetlenie, nie będę musiał wyjmować całej wtyczki z odbiornika, tylko sobie pstryknę xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model oblatany, idzie jak po sznurku. Bardzo stabilny i przewidywalny. Film mam już na komputerze, ale nie mam czym obrobić, więc nie wiem kiedy go wstawić. Tylko raz o mało go nie rozbiłem, bo nie wiedziałem jak model się zachowuje na klapach. no więc włączam klapy a tu model nagle pionowo do góry :shock:, a że ląduje się na "małym" silniku --> przepadł mi, dobrze, że to pianka :wink:. Podsumowując- model SUPER do rekreacji, nauki latania, lub doskonalenia tej sztuki, tylko jeszcze nie ujarzmiłem tych klap xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym sprzęcie nie ma miksera.

Mam MX-12, więc mixerów Ci u nas dostatek :wink:

 

zmiksuj je z wysokością , powinno pomóc :roll:

No tak postanowiłem zrobić, po prostu wcześniej nie wiedziałem jak to zadziała :roll:

Wcześniej zmiksowałem lotki z MM, żeby działały jak klapy i model tak się nie zachowywał. Może za duże wychylenie na klapach ?? Trochę pokombinuję przy okazji następnych lotów i napiszę co i jak :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

No i jest obiecany filmik... wiem, wiem to było dawno, ale dopiero wczoraj odzyskałem program do obróbki (a i tak tylko 15 z niego korzystałem :P :P :P ) Tak więc:

 

 

(Próbowałem wstawić filmik bezpośrednio, ale jeszcze ta opcja nie działa :P )

 

Mi się lata nim naprawdę przyjemnie, a i spełnia swoją rolę - ląduję już coraz mniej boleśnie (Mniej niż na filmie :P )

 

Słowem: POLECAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.