Skocz do zawartości

Podłączenie elektryki w modelu


JarekF

Rekomendowane odpowiedzi

służy tylko zwiększeniu bezpieczeństwa: nie włączy się przypadkowo silnik.

Nie zwalnia to od odłączania pakietu, bo prąd będzie z niego pobierany, pomimo wyłączenia włącznika na regulatorze.

 

 

Kilka lat temu dokładnie w taki sposób zabiłem pakiet zasilający. Wyłączyłem włącznik na regulatorze i pozostawiłem pakiet w modelu na dwa tygodnie...

 

Potem miałem jeszcze przygodę z brakiem kontaktu na wyłączniku - ujawniło się w locie.

 

Od tej pory unikam regulatorów z wyłącznikiem - z resztą jest ich coraz mniej w handlu.

 

Pozdrawiam,

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za wszystkie rady, pomysłów jak widzę jest tyle ilu modelarzy. Odłączenie regulatora od odbiornika nic nie daje. Mam trochę wyobrażenie jakie prądy może pobierać silnik. Nie raz miałem do czynienia z popalonymi kablami od przeciążeń (nie!, nie w modelarstwie, tylko w aucie) Moje wątpliwości o wytrzymałość klasycznego włącznika są uzasadnione. Pomysłów podsuneliście mi wiele, podoba mi się również zastosowanie goldów jako bolce mocujące kabinkę. Napewno ta wiedza przyda mi się i być może jakieś proponowane przez Was rozwiązanie wykorzystam albo jeszcze coś sam wymyślę :idea: . W jednym mnie uświadomiliście - Wielkie Dzięki - że muszę odłączyć pakiet. Koniec , kropka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.