Skocz do zawartości

linki sterów ogonowych


Pablo_433

Rekomendowane odpowiedzi

Ja robiłem tak:

1 Wyginałem drut miedziany 1mm w kształciu U .

2 Naciągałem koszulkę termokurczliwą

3 Ogrzewając kurczyła się zaciskając na drucie.

Można najpierw naciągnąć koszulkę a później wyginać ogrzewając delikatnie dopiero po nadaniu kształtu jeszcze raz ogrzewasz i studzisz w wodzie. Ma to za zadanie by koszulka nie zmieniła kształtu.

4 Odcinałem po zewnętrznej stronie koszulkę i wyciągałem ze środka drut.

5 Przycinałem dokładnie kształt kauszy i montowałem z linką. Linkę oplatałem cieniutkim drucikiem miedzianym i lutowałem. Oczywiście w miejscu lutowania musiałem usunąć z przyponu stalowego plastikową izolację. Całość lutowania przykrywałem cienką koszulką termokurczliwą.

Oczywiście musisz pamiętać, że przed zmontowaniem całości oczka, kauszę z linką trzeba przewlec przez okucie.

 

Zamiast koszulki termokurczliwej można zastosować rurkę mosiężną (taką jak przy silniczkach CO2), tylko delikatnie trzeba wyginać. Żeby się nie spłaszczyła to włóż do środka przed zgięciem kawałek właśnie tej linki. Wyginaj na zimno. Po nadaniu kształtu zeszlifuj grzbiet wygięcia i wyjmij linkę. Nadaj właściwy kształt.

Mój Jungman był mały i na uwięź (plany Modelarza sprzed kilku lat), jeżeli Twój model jest pokaźny i potrzebuje wytrzymałości większych sił to zastosuj rurkę na kauszę. Będzie o wiele pewniejsza niż kausza plastikowa z obciągania druta :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.