Skocz do zawartości

Liberator


sławek

Rekomendowane odpowiedzi

Dołączona grafika

Pozbywając sie chinskich "aparatur" z zestawem napędowym (sterowanie silnikami) robie dla znajomych samolociki (np temat Bryza) poproszono mnie o Liberatora . By utrzymać sie w wadze malowanie szczątkowe-wykorzystałem kolor płyt z pod paneli .napęd na 2 silniczki, pozostałe zewnętrzne to atrapa . Pakiet nimh 7,2v silniki to coś w stylu speed 100-150 skrzydełka 120cm,profil JRD.

Lata nawet nienajgorzej (sterowanie to inna bajka )

Wstawiam to jako przykładzik że jak sie uprzemy to latać można (czasem lepiej a czasem gorzej ;) )za grosze ,koszt całości około 60zł razem z zakupionym kiedyś na Allegro "zestawem" z chinskiego motoszybowca ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako ciekawostke opowiem o nietypowej krawędzi natarcia jaką zastosowałem w tym modelu; jest to miekka taśma ,prawdopodobnie nylonowa służąca np do przymocowania towaru do palet i jego zaciśnieciu "bandownicą" (pracujący przy transporcie lub magazynach wiedzą o co chodzi)

Ową taśme nasączyłem i przykleiłem na krawędz skrzydła na30min żywice ,była to właściwie potrzeba chwili i experyment ale efekt jest niezły-skrzydło ma wzmocnione natarcie i za razem coś w stylu dzwigara. Waga podobna do ewentualnego zammienika-listewki sosnowej ale sztywność znacznie większa .(to ta krawedż pomalowana miejscami na czarno widoczna na fotce).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.