Skocz do zawartości

Depronowy szybowiec na niewielką górkę


Linux

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jako, że na razie ciężko trafić bezwietrzną pogodą i nie mam czasu jechać gdzieś dalej latać czymś silnikowym to postanowiłem zbudować szybowiec, ok 5 min piechotką od domu mam taką niewielką górkę : (sorry za jakość, robione telefonem)

Dołączona grafika

Zalegają mi 2 arkusze depronu 6mm i jeden 3mm. Trochę listewek, sklejki, balsy i kleju też mam. Więc bez kupowania niczego chcę coś sklecić, wyposażanie jakie zamierzam użyć to:

- pakiet Hitec 4,8V / 1300mAh ~100g

- 2 serwa TP 10g. ~20g

- odbiornik Hitec HFD-08RO ~40g

Model chciałbym możliwie jak najmniejszy, ale przy takim wyposażeniu to prędzej coś koło 1,2m powinno być ? Chciałbym przy wyrzucie z ręki uzyskiwać lot ok. 30 sek.

Proszę doradźcie mi coś, albo wybijacie z głowy, jak wyposażenie za ciężkie a górka za mała ;D

*Raczej nie TOTO bo jedno już budowałem i kolejne będzie mi się "nudzić".

 

Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybowczyk ten już oglądałem i bardzo mi się podoba z wyglądu :)

Pakiet sądzę, że dałoby rade dokupić bo są to groszowe sprawy.

Przy jakim wietrze najlepiej latać ( z którego kierunku względem górki) i na jak długie loty mogę liczyć ?

 

I jak skombinować jego plany ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę, że 2m/s wystarczą żeby się nad taką górką przy krawędzi robiły już jakieś noszenia, które przedłużą trochę lot, a kierunek właśnie z tego miejsca gdzie robione zdjęcie - czyli prostopadle do górki, w kierunku stoku. Jeśli chodzi o plany to uderz do ultralajta - http://pfmrc.eu/profile.php?mode=viewprofile&u=3643 i pytaj :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Linux nie zapomnij że albo rozmawiaj z nim w jego rodowym języku albo po angielsku! :mrgreen: Nie wiem jak ze znajomością Polskiego ultralajta ale lepiej nie "sprawdzać" tego :lol:

 

A i zajrzyj na jego stonkę: http://ultralajt.webs.com/ultralights.htm

 

EDIT: http://i71.photobucket.com/albums/i140/ultralajt/DEPRON%20SLOPER/sloperplanspreview.jpg?t=1234260510

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

luke całkiem fajne, tylko, że nie ma planów. Toto- 8 nadawałby się na "zbocze" ? Co do "9" to myślałem nad przerobieniem go na depron, tyle, że ze standardowym statecznikiem poziomym, ale jeszcze nie mam relacji z budowy skrzydła ani planów. Jest coś jeszcze co się nada z planami ?

 

 

_________

edit. (wieczór)

 

Trochę przekopałem plany w internecie i do głowy przyszły mi 2 typy:

-TZAGI

-MUGI

Tak więc co polecacie? Modelom tym musiałbym dorobić jakiś uchwyt do wyrzutu bo ciężko rzucić takim skrzydełkiem bez niego, jak to by latało, czym uzyskam dłuższe loty, tzagi/mugi czy szybowcem "normalnym" ? Czy można wyrzucać takie skrzydła jak model DLG?

Obawiam się, że model taki może mi przy mocniejszym wietrze porwać, bo bez silnika nie będę mógł lecieć pod wiatr. Czy są to słuszne obawy ?

Proszę podajcie jakieś dobre sprawdzone plany MUGI z depronu, jakiegoś Zagi z profilem zboczowym lub Tzagi ? I co będzie najlepsze ?

 

Dziękuję za dotychczasową pomoc :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że model taki może mi przy mocniejszym wietrze porwać, bo bez silnika nie będę mógł lecieć pod wiatr. Czy są to słuszne obawy ?

I tak i nie.

Otóż tak się składa, że przy mocnym wietrze na zboczu modele lubią uciekać ;)

Tutaj po prostu potrzeba doświadczenia pilota i umiejętności przewidywania. Ale to tyczy się praktycznie każdej konstrukcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

luke całkiem fajne, tylko, że nie ma planów. Toto- 8 nadawałby się na "zbocze" ? Co do "9" to myślałem nad przerobieniem go na depron, tyle, że ze standardowym statecznikiem poziomym, ale jeszcze nie mam relacji z budowy skrzydła ani planów. Jest coś jeszcze co się nada z planami ?

Toto-8 jest jak Matrix - nie istnieje. :mrgreen:

Natomiast pełna relacja z Toto-9 jest na forum - opis budowy skrzydła jest na stronie 5 tematu: http://pfmrc.eu/viewtopic.php?t=7263&postdays=0&postorder=asc&start=60

Co prawda planów jeszcze nie ma, ale biorąc pod uwagę, że ostatnio kolega Motylasty pieścił swoją wymarzoną grotę cudów, można to wybaczyć :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.