Skocz do zawartości

Korkociag


zuczki

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc dzisiaj mialem pierwszy oblot drugiwgo kadluba RWD5 by skazoo.Jestem zadowolony latalem jakies 2minuty wznioslem sie dosc wysoko chcialem sprawdzic czy rwd szybuje i po odjeciu gazu samolot zaczął spadac i krecil sie wokół osi chyba(korkociąg) :oops: .Dodalem gazu, SW na maxa w gore i samolot runął o ziemie :cry:(jak sie wychodzi z korkociągu??) .Na cale szczescie nic sie nie stało lekko ster kierunku przy dzwigniach sie naruszył.Dlaczego samolot tak sie zachowuje przy minimalnej predkosci??Leci w dół jak kamień.Wyważałem go i nie chce szybować.Jak wiec lądować na gazie.Prosze o porady dla nowicjusza.Pozdrawiam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok 800g :) I pamietaj by nigdy nie szybowac przy bardzo niskiej predkosc,oddaj drąga,nabierz predkosci i wtedy sie baw,gdy lecisz bez silnika nigdy gwaltownie nie zaciagaj wysokosci bo przeciągniesz model,zwali sie on na skrzydlo,a przy wiekszej wysokości...no cóż..już chyba wiesz co sie dzieje :wink: z korka wychodź oddajac wysokości i kontrując lotkami :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka wother tez przesunąłem dzisiaj pakiet ma maxa do przodu i efekt 100%. Szybowac nie próbowałem po wczorajszym korkociągu ale pierwszy raz polatalem jakies 10minutek i bez żadnych szkód :rotfl: .Coś pięknego juz nie moge sie doczekać jutra by polatać :D .Dzieki wother za podpowiedz z tym pakietem do przodu.Pozdrowionka :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja np mam pakiet na maxa z przodu. Srodek ciezkosci u mnie to 55mm od krawedzi natarcia.

Właśnie jestem na ukończeniu naszego (z synem) RWD-5. Przepraszam za wtrącenie w temacie ale czy sc 55mm od krawędzi natarcia nie będzie za bardzo do przodu?

A tak w temacie to z korka wyprowadza się : SK przeciwnie do rotacji aby ją zatrzymać i SW od siebie aby pochylić nos i przejść na podkrytyczne kąty natarcia a potem wyprowadzić z nurkowania. Gaz na minimum bo w korku ciąg silnika wypłaszcza korkociąg i trudniej wyprowadzić. Lotki w zasadzie nie są skuteczne na nadkrytycznych kątach natarcia w korkociągu.

 

Pozdrawiam i życzę udanych lotów. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.