Skocz do zawartości

Korkociag


zuczki

Rekomendowane odpowiedzi

a mi sie wydaje ze ze zdjecia wynika ze skrzydło ma duzy kąt zaklinowania a statecznik ma ujemny kat zaklinowania przez co EDITmodel rwie do gory i stawia duzy opor przez co wali w kora.

EDIT

zeby temu zapobiec musisz podłozyc podkładki pod spływ skrzydła tak zeby roznica kątów zaklinowania wynosiła ok 2 stopnie +/- 0.5 stopnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mi sie wydaje ze ze zdjecia wynika ze skrzydło ma duzy kąt zaklinowania a statecznik ma ujemny kat zaklinowania przez co EDITmodel rwie do gory i stawia duzy opor przez co wali w kora.

EDIT

zeby temu zapobiec musisz podłozyc podkładki pod spływ skrzydła tak zeby roznica kątów zaklinowania wynosiła ok 2 stopnie +/- 0.5 stopnia

Ale kolega pisał wcześniej, żę po przesunięciu pakietu do przodu model lata poprawnie więc może lepiej już nie zmieniać kątów zaklinowania (swoją drogą nie wiem jak to wymierzyłeś z tego zdjęcia). :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak model zrobił z planów to co wy piszecie o kątach zaklinowania :crazy: . Modeli tych RWD było już kilkadziesiąt i większośc latała bardzo kótko. Często początkujący modelarze myślą że jak model nie leci i spada to problem jest z modelem. Widziałem oblot 2 rwd, jeden latał na max obrotach ok 10 sekund zanim przywalił w ziemie a drugi za wolno i przepadał. Wyglądały jak wyglądały ale były zrobione z planów więc musiały latać poprawnie, tylko błędy pilotów powodowały że spadały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś oblatałem swojego RWD-5 by Skazoo wykonanego również z planów. Wycinał go mój 15-to letni syn jako pierwszy wykonywany model. Ja mu potem dokończyłem ten model. Wykonaliśmy dziś trzy loty po 15 min i wróciliśmy do domu z modelem bez szwanku :wink:

 

Swoją drogą sprawdziliśmy jak kręci korkociąg i dość niechętnie wchodził zarówno w lewo jak w prawo. Ale jak już wszedł to kręcił ładne zwitki i dawał się wyprowadzić bez problemu. Myślę , że ma to związek z dość przednim sc (ok 55mm od krawędzi natarcia jak pisali wcześniej koledzy). :wink:

http://pfmrc.eu/album_pic.php?pic_id=2829

http://pfmrc.eu/album_pic.php?pic_id=2828

 

Oczywiście latałem wcześniej innymi modelami , także takimi 1:1 :wink:

 

oblot: http://pfmrc.eu/viewtopic.php?p=232472#232472

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RWD projektu Skazoo, jezeli jest poprawnie strymowany i ma odpowiedni silnik, LATA SAM. Sam startuje i ladnie sie wznosi.

Problem młodych stazem pilotów jest taki ze modele nie sa prawidłowo wytrymowane. RWD lata tez kiepsko z zbyt mocnym silnikiem.

 

baxter

Zgadzam się w zupełności. Z tego wniosek , że trzeba poprosić bardziej doświadczonego kolegę o wytrymowanie i wtedy można się uczyć latać :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.