Skocz do zawartości

Zakładanie al'a małego domowego biznesu.


Stoko90

Rekomendowane odpowiedzi

Stoko90, Widzę, że wszedłeś w wiek refleksji (przemyślenia) w swoim życiu. Nie dam Ci żadnej, a zwłaszcza "dobrej" rady, opowiem Ci jak ja miałem 19 lat kończyłem liceum, studia, które wybrałem okazały się nieporozumieniem, a obowiązek służby wojskowej zmuszał do "kombinowania". No cóż wykombinowałem, że skoro nie mogę studiowac tego co sobie wymarzyłem, będę studiował tam gdzie mnie przyjmą bez egzaminu. Nie wiem jak teraz ale za "komuny" były takie możliwości.

I wtedy odkryłem najpiękniejsze studia na Świecie. Jednak po ich ukończeniu odkryłem, że pracując w swoim zawodzie nie mogę zarobic na swoje i rodziny życie. No swoje to jeszcze z pomocą Rodziców mógłbym zachowac. A dalej, nie wiem tu mnóstwo wielkich znaków zapytania, wiem, że ukończenie studiów, stawiało mnie w gronie elity zawodowej. Może wykorzystaj swoje wykształcenie do zarabiania pieniędzy. To bardzo ułatwia start. Patrz na to od swojej strony, nie innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stoko90, Widzę, że wszedłeś w wiek refleksji (przemyślenia) w swoim życiu. Nie dam Ci żadnej, a zwłaszcza "dobrej" rady, opowiem Ci jak ja miałem 19 lat kończyłem liceum, studia, które wybrałem okazały się nieporozumieniem, a obowiązek służby wojskowej zmuszał do "kombinowania". No cóż wykombinowałem, że skoro nie mogę studiowac tego co sobie wymarzyłem, będę studiował tam gdzie mnie przyjmą bez egzaminu. Nie wiem jak teraz ale za "komuny" były takie możliwości.

I wtedy odkryłem najpiękniejsze studia na Świecie. Jednak po ich ukończeniu odkryłem, że pracując w swoim zawodzie nie mogę zarobic na swoje i rodziny życie. No swoje to jeszcze z pomocą Rodziców mógłbym zachowac. A dalej, nie wiem tu mnóstwo wielkich znaków zapytania, wiem, że ukończenie studiów, stawiało mnie w gronie elity zawodowej. Może wykorzystaj swoje wykształcenie do zarabiania pieniędzy. To bardzo ułatwia start. Patrz na to od swojej strony, nie innych.

Sprawa jest tego typu własnie że studiuję inżynierie budowlaną w jarosławiu ( dostalem się też do rzeszowa ) niestety wieksze koszty więc rzeszów odpadł odrazu , zostął jarosław ale do ukończenia studiów zostało 3 lata więc tak to wygląda niestety :( A na pomoc rodziców niestety praktycznie już liczyć nie mogę i doszło do tego ze trzeba kombinować co się da , Panowie a może powiecie co warto było by sprzedawać na allegro ew kupować i sprzedawać powiedzmy zarabiając na danym produkcje np 1% wiadomo kokosów nie wyciągnę.

 

 

Myślałem również nad skupowaniem akumulatorów , za granicami Przemyśla jest dużo okolić gdzie jest dużo rolników itp...aktualna cena skupu akumulatorów wynosi 1.50zł za kilogram , powiedzmy że ja płacił bym złotówke za kilogram , przeciętny akumulator samochodowy waży w granicach 5-8 kg. Powiedzmy ze akumulator wazy 7kg to zarobek na jednym akumulatorze wyniosił by 3.50 +/-. Nie mówimy tu juz o zakładaniu działalnosci gospodarczej powiedzmy ze akumulatory kupuje dla siebie bo mam pewne plany. Co o tym myślicie warto czy nie warto ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stoko90,

Inżynier budownictwa? Tym tytułem szczyciłbyś się po ukończeniu?

Ja obecnie za nadzór budowlany osobie mającej tzw. "uprawnienia" płacę kosmiczne pieniądze, to tak na przyszłośc.

Na teraz kombinuj sam, musisz wyliczyc ile masz kosztów i jaki zysk? Może mycie szyb na wystawach sklepowych, ja 30 lat temu tak "dorabiałem"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety Przemyśl to taki dziura i tu niczego praktycznie się nie dorobię nie ma mowy o jakiś myciach szyb itp...:( Tu nawet ciezko prace jest normalną znaleśc bez stażu pracy minimum dwa lata :( Ja po ukończeniu tej inzynierii chciał bym własnie zrobić uprawnienia oraz magistra ale to już tak na sam koniec wrazie gdyby . Pomyśle nad tymi akumulatorami możę akurat się uda utrzymać się jakoś trzeba , myślałem również ( niedaleko mam na szrot ) facet sprzedaje uzywane cześci samochodowe po atrakcyjnych cenach i już rozważałem tez myśl czy nie kupowac od niego cześci a niewiele drożej sprzedawć tylko ze ogłaszać się wszedzie anonse itp....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, doradzę Ci jedno-wystrzegaj się "normalnej pracy" :)

Czyli jak mam to rozumieć :D?? Jestem na stażu w liceum w sekretariacie ale to są śmieszne pieniadze za które opłace studia zatankuje parę litrów do baku i pieniedzy nie ma :D A mam rozumiec ze studia inzynierskie które obecnei robię to mozna sobie w ....wsadzić za przeproszeniem bo tak to zrozumiałem poniekąd :faja:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nawet ciezko prace jest normalną znaleśc

Mialem na myśli to zdanie. Nie myśl, że skończysz studia i dostaniesz pracę, która Cie ustawi na resztę życia. Po studiach jesteś facetem, który czasami "łapie" o czym sie mówi wśród fachowców. Niestety skazany jesteś na naukę do końca życia. Teraz możesz wykorzystac to co się do tej pory nauczyłeś, lub zaczynac od nowa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co to dokładnie jest ta inżynieria budowlana ale jeżeli będziesz tzw "budowlańcem" z uprawnieniami np inspektora nadzoru to nie wiem czego się obawiasz. Takich ludzi poszukują. Tylko pókiś młody to spadaj ze swojego regionu w jakiś bardziej "ludzki" bo będziesz tam klepał biedę za 1200 u jakiegoś "szefa".

Tylko co Ty robisz na stażu w sekretariacie liceum??? Nie lepiej byłoby Ci "pracować" nawet za darmo na jakiejś budowie i patrzeć innym na ręce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zarejestruj firme legalnie dość drażniący kurs i masz 15 tysiecy złotych na rozkręcenie firmy od państwa. Jeżeli firma się rozkręci i będzie się rozwijać nie musiz oddawać ale jeżeli zamkniesz po pół roku to oddajesz z jakimś procentem. 8)

Wiesz że dzwonią tylko nie wiesz gdzie :evil:

 

a tego "...Zarejestruj firme legalnie dość drażniący kurs ..." to już całkiem nie rozumiem .Co autor maił na myśli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest tak, że nie będziesz musiał nic oddawać. Z tego co pamiętam to jeśli firma przez 2 lata nie upadnie to trzeba odprowadzać co miesiąc CHYBA Zus. Natomiast jeśli Przedsięwzięcie szybciej się rozpadnie to należy oddać wszystko.

 

Nie wiem czy, aby napewno prawdę mówię, gdyż brat starał się o dotacje ok. pół roku temu, i nie pamiętam szczegółów.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest tak, że nie będziesz musiał nic oddawać. Z tego co pamiętam to jeśli firma przez 2 lata nie upadnie to trzeba odprowadzać co miesiąc CHYBA Zus. Natomiast jeśli Przedsięwzięcie szybciej się rozpadnie to należy oddać wszystko.

 

Nie wiem czy, aby napewno prawdę mówię, gdyż brat starał się o dotacje ok. pół roku temu, i nie pamiętam szczegółów.

 

Pozdrawiam

Chłopaki , przeczytajcie dobrze jeszcze raz http://pfmrc.eu/viewtopic.php?t=21358&postdays=0&postorder=asc&start=0 Tak, tak to ten sam temat ale najwyraźniej nie przeczytaliście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.