Skocz do zawartości

Corona DSSS i FHSS


Krzysiek Hanuszkiewicz

Rekomendowane odpowiedzi

Z powodu awarii (rozkodowywanie, zestrajanie się z innym nadajnikiem podczas lotu itd...)system FHSS nie jest już sprzedawany na hobbycity

http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_listCategoriesAndProducts.asp?catname=2.4Ghz+Corona+FHSS&idCategory=293&ParentCat=190

Natomiast z DSSS nie ma problemów

http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=7381&Product_Name=Corona_2.4Ghz_Futaba_Module_&_Rx_%28V2_DSSS%29

Odpowiedz sama się nasuwa :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Właśnie czekam na coronę V2 DSSS. jak przyjdzie to zobaczę co jest warta

Bardzo chętnie poznam twoją opinie, ponieważ też chcę zamówić w HK taki zestaw link Paczuszka powinna już chyba być u Ciebie.

 

Ktoś się może orientuje, czy oryginalną antenkę z zestawu Corony można zastąpić takim czymś link W reviews na stronie HK, ktoś pisze, że niestety jest niekompatybilna z Corona. Chodzi o to, że wtyczka do łączenia anteny z modułem nie pasuje, czy problem jest bardziej skomplikowany? A może istnieje taki sam kabelek - przedłużka, tylko gdzie go dostać i czy takie kombinowanie nie wpłynie negatywnie na pracę modułu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

DSSS Corony zakupiłem jakieś pół roku temu, wsadziłem to do Eclipse7 i działa jak do tej pory bezstresowo. W odróżnieniu od oryginału.Mam do tego dwa odbiorniki 4 kanałowe i dwa ośmiokanałowe. Nie wiem jak będzie na zawodach bo latałem/ pływałem/jeździłem sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opatentować można protokół, nie sposób modulacji.

Używając tej samej modulacji FHSS, fafnaście firm może mieć fafnaście protokołów transmisji, niekompatybilnych ze sobą.

Bo o to właśnie w tym interesie chodzi, żebyś musiał kupić firmowy odbiornik. Systemy rozpraszania widma są znane od wielu, wielu lat, ale ich zastosowanie w RC to była manna z nieba dla producentów sprzętu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.