Skocz do zawartości

Dwupłacik 70 x 70 - projekt Piotra


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Lepiej podziękuj jutro, to przy okazji mi przypomnisz że miałem to zrobić ;)

 

EDITED

 

Czołem!

 

Zapomniałem na śmierć, że miałem iść zważyć to cacko, ale zauważyłem na podłodze kawałek czegoś, podniosłem i zobaczyłem że to balsa i mi się przypomniało ;)

 

Całość, tj balsa, sklejka i 4 sosnowe dźwigary 4x3 mm + jednorazówka z Tesco i 60 l worek na śmieci ważą na pocztowej wadze 190 gram. Listewki mają długość 100 cm a do modelu będzie potrzeba je obciąć po 70 cm. Waga nadmiaru sosny może iść na poczet listewki 10 x 10 mm, którą też będzie trzeba zastosować w modelu. Waga worka może robić za wagę pokrycia, a waga jednorazówki za wagę kleju użytego do montażu. Jednym słowem jest nieźle ;)

 

PS jest sukces :D Temat rozrósł się już na 2 strony ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wobec tego jeszcze raz dziękuję - a szczególne podziękowania dla kawałka balsy, który posłużył za "przypominajkę" :rotfl:

Co do wagi to nieźle to widzę, ne wiem czy się mylę ale w granicach 500-550 gramów do lotu w wersji elektro powinno się udać ten model wykonać.

Ktoś ma inne zdanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że nawet mniej - max 500 gram. Ja bym zastosował do napędu silnik dzwonek turnigy 28-xx, pakiet Rhino 3s 20C 1050 (mniej niż 100 gram), regulator 20A, 4 serwa (2 x 9g, 2 x 5 gram), jakiś tam odbiornik standardowy, i podwozie z drutu ;)

 

Gorzej jednak widzę wersję spalinową. Nie szacuję wagi, bo nie wiem co ile waży z osprzętu który posiadam.

 

EDITED!!

 

Coś tam się ruszyło. Kupiłem dziś deskę montażową i co nieco pokleiłem.

 

Wszystko co na razie pokleiłem znajduje się na poniższej fotce. Lotki są gdzieś widoczne na poprzedniej stronie, to nie będę ich już pokazywał. Na razie całość jest jeszcze uglucona klejem, nic nie jest szlifowane. Jak się wyszlifuje to może nabierze to jakiegoś wyglądu :)

Dołączona grafika

Statecznik i ster kierunku

Dołączona grafika

Wzmocnionko kadłuba

Dołączona grafika

Drugi statecznik i ster wysokości

Dołączona grafika

 

Może coś jeszcze ruszę dziś. Ogólnie składa mi się go szybciutko, zaraz nie będzie już co kleić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Postęp jest ;) Ale na razie nie ma się czym chwalić. Żebra ponaklejałem na dźwigary, i do jednego płata zacząłem już nawet natarcie doklejać z balsowych listewek. Niestety brak metalowej linijki lub maszynki do wycinania listewek z balsy wstrzymuje prace. Wolną chwilą trzasnę fotki tych skrzydeł :) I została wprowadzona bardzo istotna zmiana jeśli chodzi o koncepcję napędu ;) Będzie trzeba przenieść temacik do elektryków ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieeeee :( nie elektryk....a feee..... :?

W tych rozmiarach spalina to nieporozumienie. Może kiedyś, kiedy silniki elektryczne były tylko szczotkowe spalinowe były lżejsze. Przy takich rozmiarach elektryk waży owiele mniej, a każdy wie, że mniejsza waga=lepsze właściwości lotne. Ale każdy ma swoje własne zdanie ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety brak metalowej linijki lub maszynki do wycinania listewek z balsy wstrzymuje prace

Wczoraj miałem potrzebę wycięcia kilkunastu listewek więc w ciągu dziesięciu minut wykombinowałem sobie z kształtowników, które znalazłem w domu, dwie narzynki: jedna do listewek 8x3, druga 5x3. Wystarczy przejechać po deseczce i listewka gotowa:

 

Dołączona grafika

 

Niestety nie ma regulacji, ale jak będę potrzebował wyciąć listewki o innym rozmiarze to w ciągu 10 minut będzie nowe narzędzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety brak metalowej linijki

Ja używam metalowego płaskownika. Można je kupić w sieci sklepów ASMET lub podobnych. Zrobione są zjakiegoś duralu, ja mam 3X40X1000 kosztuje jakieś 10 zł. jest wiele innych rozmiarów chyba nawet do 2m.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.