Skocz do zawartości

Telefon jako ładowarka lipol


Jazz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Od razu pisze, że rozważanie jest czysto teoretyczne ;)

 

Posiadam stary telefon sony ericsson k310i który zasilany jest baterią Li-Polimer 3.6V 750mAh telefon i tak już mi się do niczego ni przyda bo ma simlocka a jego zdjęcie pewnie przekroczyłoby wartość telefonu ;)

 

Czy podłączając wyjście telefonu do złącza balancera w baterii można w ten sposób bezpiecznie naładować pakiet li-pol ?

 

np: 3E Model 1200 mAh 7,4V 10C

 

Oczywiście jest to pakiet 2S czyli najpierw trzeba by naładować pierwsze ogniwo w pakiecie a później przełożyć do ładowania drugiego.

 

Myślę że telefon powinien się dogadać z pakietem o innej pojemności bo do tego telefonu są tez dostępne większe baterie ;)

 

Co myślicie o tym pomyśle?

i o bezpieczeństwa takiego ładowania Li-pol ?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Oczywiście jest to pakiet 2S czyli najpierw trzeba by naładować pierwsze ogniwo w pakiecie a później przełożyć do ładowania drugiego.

Czy podłączając wyjście z telefonu do ładowani baterii do złącza balancera mozna w ten sposób bezpiecznie naładować pakiet li-pol ?

jeśli podłączasz po 1 celi osobno to co ty chcesz balansować ? ;/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście jest to pakiet 2S czyli najpierw trzeba by naładować pierwsze ogniwo w pakiecie a później przełożyć do ładowania drugiego.

Czy podłączając wyjście z telefonu do ładowani baterii do złącza balancera mozna w ten sposób bezpiecznie naładować pakiet li-pol ?

jeśli podłączasz po 1 celi osobno to co ty chcesz balansować ? ;/

 

 

Logiczne myślenie się kłania :twisted:

Jeśli telefon ładuje pojedyncze cele, a on chce ładować z pakietowane [2S] to musi się dostać jakoś do pojedynczych cel. A nie będzie sprawnego pakietu niszczył, więc jedynym wyjściem są pojedyncze piny od złącza balnsera :P

 

Ja nie widzę większego sensu w ładowaniu w ten sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja ten sposób ładuję cele zasilającą odbiornik(3,7V 700mAh) w Wicherku 10RC ładowarką od Siemensa ME55(bezpośrednio,bez telefonu).Patent ten sprawdziłem i jest on dla mnie o tyle korzystny,że zostawiam sobie lipolki do powolnego ladowania na noc,wstaje i lipolki są gotowe na loty,a siedzenie przy procesorowej ładowarce jest czasem troche kłopotliwe... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie pisałem nic o podłączaniu do balansera telefonu tylko o wykorzystaniu złącza balansera w baterii li-pol

 

Z tego co rozumiem to zpakietowane 2S ma wyjścia do balansowania - czyli kazda cela osobno jest wyprowadzona - no chyba ze źle to rozumiem.

 

Jeśli opisałem coś mało zrozumiale to dlatego że jestem nowy w tej dziedzinie lipoli balanserów itp ;)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam tę kombinację za bezsensowną. Dużo zabiegów, komplikacji sobie życia w imię czego ? Zaoszczędzenia paru złotych na kupno specjalnej ładowarki do tego przeznaczonej. Ja uważam, że jak już coś robić, to z profesjonalnym podejściem do sprawy. Wszelkie prowizorki zazwyczaj źle się kończą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam tę kombinację za bezsensowną. Dużo zabiegów, komplikacji sobie życia w imię czego ? Zaoszczędzenia paru złotych na kupno specjalnej ładowarki do tego przeznaczonej. Ja uważam, że jak już coś robić, to z profesjonalnym podejściem do sprawy. Wszelkie prowizorki zazwyczaj źle się kończą.

Chyba że jesteśmy elektronikami, znamy się na tym, i potrafimy sami coś skonstruować :) [tak jak potrafi to zrobić Zbig, z forum Alexa]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Li-Polimer 3.6V 750mAh

Celki o nominalnym napięciu 3.6V to baterie jonowe, Li-Ion.

Celki o nominalnym napięciu 3.7V to baterie polimerowe, Li-Po.

 

Różnice:

1. Li-pole mają dużo większy prąd rozładowania od jonówek.

2. Li-Iony nie puchną od nadmiernego rozładowania.

 

To na tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.