Skocz do zawartości

[P] Plany do modelu Cessna z poczatku lat 90-tych


dyra63

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Poszukuje planow do modelu Cessna z poczatku lat 90-tych,ktora zakupilem firmie HOBBY Pana Wieslawa Dzika z Warszawy .Niezlozony model Cessny przetrwal na strychu blisko 20 lat.Teraz wracam do modelowania ,chce zlozyc ten model ,lecz zagubilem oryginalne plany .Model ma laminatowy kadlub oraz styropianowe skrzydla.Moze ktos z starszej gwardii kolegow modelarzy latal tym modelem i zostaly w archiwum plany .Z gory dziekuje ,a jesli nie to jakos sobie dam rade -:).Przepraszam za pisownie ,lecz pisze na konsoli do gier na ktorej brakuje polskich czcionek .Pozdrawiam Adam ! :):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj ,,witam ponownie w dziedzinie modelarstwa lotniczego ,pieknie ze myslisz o powrocie ,,co do zestawu ,,jak opisujesz plany sa nie potrzebne ,,troche logiki ..ale jesi potrzebujesz plany to popatrz na pudelko i powinnes znalesc model Cessne ,,np ..C-150..

C=152,,,, c-172 itp . mam plany ale musisz byc troche bardziej zdecydowany ktory model masz w pudelku ,,

 

 

Pozdrowienia ,,,Sroka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za porade.Gdyby bylo pudlo z nazwa modelu to by po sprawie .O ile mnie pamiec nie zawodzi to wcale takiego nie bylo bylo-nie te czasy .Odnosnie somego modelu to nie jest to jakas makieta lecz raczej model stylizowany ?cesnopodobny".Wszystko co posiiadam to dwie laminatowe polowy kadluba oraz dwa rdzenie styriopianowych skrzydel i statecznik poziomy .Chodzi glownie o ksztalt ilosc i rozmieszczenie wreg kadluba oraz sposob wykonczenia skrzydla (dzielone czy polaczyc w calosc -rozp .ok.1600mm ).Jak juz wczesniej pisalem jakos sobie dam rade i wykresle wregi na podstawie ksztaltu kadluba .Moze jednak jest ktos komu pozostaly plany z tego konkretnego modeliku f-my Hobby? :wink:Tak wg mnie to wygladem najbardziej przypomina wersje 185 SKYWAGON.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam tą cesne jeszcze w tym sezonie latała poczekaj do weekendu a wstawię foto

i pogrzebie za planami . Moja ma lotki , zmniejszony wznios, powiększone usterzenie poziome i pogania nią ASP 46 (startuje się na 1/2 gazu z trawy )

 

 

EDIT:

Mam fotki

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

Cesna poganiana była silnikiem RADUGA 7m i latała :oops: :oops: .

Po kilku naprawach masa drastycznie wzrosła :cry:

Silnik skończył swój żywot ( a mam jeszcze 3 nówki nieśmiganie :jupi: :jupi: :jupi: ) i dostał ASP

Jak na trenerka to kadłub jest kłopotliwy w naprawach (laminat )

 

Jak to jest ta to pisz co potrzebujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz stracilem nadzieje .Mysle ze to ten sam model .Jezeli ma przetloczeni pod maska na tlumik z prawej strony to na 100 %.Najbardiej zalezy mi na planach .Odnosnie silnika to posiadam ?nowiutki ?nieodpalany silnik bajeczka RADUGA 10 PU .jeszcze z rachunkiem -17500zll :lol: :lol:Rok produkcji 1987. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.