Skocz do zawartości

LiPolowa ładowarka do telefonu


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem!

 

Gdzieś na forum widziałem przed chwilą temat (czysto teoretyczny) o ładowaniu Lipola ze starej nokii :) Pomysł uważam za kiepski, ale to inna sprawa ;) Skoro inni mogą, to i ja postanowiłem podzielić się swoim pomysłem. Natomiast odkąd kupiłem sobie PPC zaczynam doceniać pojemność baterii i małą prądożerność zwykłych telefonów ;) Od razu zacząłem kombinować coby tu zrobić, żeby mieć więcej prądu. I wymyśliłem takie coś.

 

Są dostępne adaptery samochodowe USB, czyli wkładamy wtyczkę do gniazdka samochodowego i dostajemy na gnieździe USB (czyli na drugim końcu wtyczki) pożądane napięcie i prąd. Przykład takiego urządzenia tutaj:

http://www.allegro.pl/item792593527_adapter_samochodowy_usb_1000ma_promo.html

które wg sprzedawcy ma takie parametry:

- na wejściu: od 12V do 24V

- na wyjściu: 5V 1000mA.

 

Wg mojej idei trzeba by przerobić wtyczkę w ten sposób, żeby było możliwe podłączenie LiPola. Mały akumulatorek można by nosić ze sobą w kurtce jako awaryjne źródło prądu - każdy kto miał lub ma PPC wie, że przy ponad przeciętnym korzystaniu doba to max co można wyciągnąć z telefonu - zwłaszcza gdy odpali się WiFi lub GPS.

 

Układ z aukcji zasilany jest napięciem 12-24V. Do zasilania używałbym LiPola 3S o pojemności około 1000-1200 mAh. Jestem ciekaw, czy układ będzie działał poprawnie kiedy napięcie na baterii spadnie poniżej tych 12V? Czy taka koncepcja ma szanse powodzenia?

Dodam, że mój telefon ładowany jest ładowarką sieciową o takich samych parametrach (+5V, 1A) i właśnie za pomocą kabla USB wpinanego do owej ładowarki.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.