Skocz do zawartości

MC-19 jak ładować??


GOGO

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

a jaki masz pakiet ? Pewnie na 99% ni-mh 8cell czyli 9,6V. Na ładowanie pakietu Tx są dwa sposoby albo ładowarka podłączana do gniazda ładowania albo wyjmujesz pakiet i podłączasz do ładowarki.

 

Gdzieś tu na forum jest spory temat na temat ładowania pakietów !!!! Koniecznie przezcytaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz ładowarkę z wyjściem do pakietu na bananach to najlepiej kupić sobie kabelek specjalnie do ładowania Graupnera gdzie jest fabryczne oznakowanie kabla do ładowania i kolory nie pozwola na mylne podłączenie polaryzacji gdzie minus jest w srodku bolca.

 

Dołączona grafika

 

W instrukcji strona 11 (jak u mnie) jest informacja że przy prądzie ładowania powyżej 1,5A należy pakiet wyjąć z nadajnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi mi o samą ładowarke ,czy może to być balanser???

 

Balanser jako taki: nie - jest przeznaczony do wyrównywania napięcia ogniw w pakietach LiPo .

Może być to każda ładowarka posiadająca funkcję ładowania ogniw NiMH. Ja używam takiej: http://www.stormdust.net/rc/pl/multicharger/overview.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ładuj przez gniazdo w aparaturze ładowarką komputerową !! To gniazdo jest do prostych ładowarek typu całonocna.

 

Odpinasz pakiet od płyty głównej i musisz sobie dorobić 2 piny i wpiąć się we wtyczke pakietu,Prąd ładowania max 0,8A Te pakiety nie są jakieś rewelacyjne i ładowanie prądami powyżej 1A powoduje ze pakiet ma 2x mniejszą pojemność :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.