Skocz do zawartości

Paoli czyli Marcin chce skrzydełko


Marcin

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Ma malutki kadłubek ( Jutro wstawię fotki ),

płaty połączone dwoma dźwigarami z listewek sosnowej 10x4 między drugimi żebrami ( przy lądowaniu w trawie, cyrkiel i skrzydełka połączone przedłużaczem do serw , pół godziny naprawy , centropłat zmienił kolor i lata dalej ).

Wykonując płaty pamiętaj że prawą lotkę montujesz na lewym płacie i odwrotnie. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze kojarzę to chodzi o samostateczność takiego skrzydełka.Zamieniając lotki sprawiamy,że maleje siła nośna tam gdzie mamy lotkę (czyli na końcach skrzydeł) i przez to model jest bardziej samostateczny trudniej wpada w korek itp.Dla zobrazowania prowizoryczny rysunek w paincie.

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

U mnie podczas naprężania foli zrobiłem zwichrzenie ,lotki były prawie niewychylone do góry.

Po naprawie jest bez zwichrzenia i lotki do góry .

Na nowy sezon zrobię zwichrzenie bo według mnie lepiej szybował.

Moje PAOLI nie ma kesonu to mogę się bawić z geometrią :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zdjęcia.

 

Aktualnie wyciąłem 3 pierwsze pary żeberek.

 

Myślę nad kadłubem lub czymś podobnym. Chcę zrobić model w wersji elektro więc kadłubik szerokości jakichś 5cm byłby wskazany.

 

Czytając Wasze posty nachodzi mnie jedno pytanie - skoro mam lotki odwrócone, to czy winglety w tym momencie pomogą, zaszkodzą, czy nic nie zmienią?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.