Skocz do zawartości

Norbert - elektryczna delta


Adam B.

Rekomendowane odpowiedzi

Właściwie miałem zamiar już dawno zrobić ten model. Plany przeleżały sporo czasu, zakupione kiedyś okazyjnie na Allegro.

Dokonałem jednak modyfikacji w stosunku do oryginału - zrobiłem Norberta w wersji elektrycznej.

Silnik Dualsky XM3530 - 12 (taki był w zasobach)

Regulator Turnigy 40A

Pakiet Rinho 1750mAh

Śmigło składane 8x5 ( musi być coś innego)

Dwa serwa HS 81

 

Rozpiętość 750mm

Waga ??? (do sprawdzenia)

 

Oblot odbył się dziś - wszystko bez niespodzianek, tylko niestety lata za wolno :)

 

Zdjęcia

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę lat temu też wykonałem ten model, tylko konstrukcja była z depronu a napęd elektryczny. Bardzo ładnie to latało i całkiem szybko. Model do dzisiaj wisi na ścianie i chyba kiedyś go uzbroję i jeszcze nim polatam. Poniżej fotka z oblotów.

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko konstrukcja była z depronu a napęd elektryczny.

Czyli tylko materiał inny :wink:

Coraz bardziej mi się on podoba, jak bym jeszcze zobaczył jak on lata... Szczególnie spodobał mi się pomysł z konstrukcją depronową :P Jako, że ta delta nie ma profilu to mogłaby być szybka robota :)

Podsumowując

Plany... hmhm może coś się da zrobić.

:mrgreen: :D:):lol: :wink: - o tak się ładnie uśmiecham w stronę Adama B.,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Super modelik Adam. Pomyślałem, że się tu wproszę i że to odpowiednie miejsce-nie chciałem rozpoczynać nowego tematu.

Z tego co pamiętam u mnie latał poprawnie i w miarę szybko. Ze względu na spore niedoskonałości napędu model nieźle hałasował. Muszę przyznać, że budowa była mocno zainspirowana Norbertem MarkaJ (dzięki również za depronową deltę-pozwoliła mi wyrobić pożądane nawyki w sterowaniu modelami)

Dołączona grafika

model oczywiście jak każde moje latadło został poddany wariacjom wedle własnych zamysłów.

Dodam, że chwilowo miał nawet na pokładzie aparat jednorazowy (bez automatyki przewijania kliszy-jeden lot=jedno foto). Napęd to samoróbka 2xCD. Dawne, dawne dzieje.

Dawno się nie odzywałem... prawie wcale. Przy kolejnej fali napadu modelarskiego szału (po ok 3 latach postu) postanowiłem na nowo się uaktywnić. O wielka zajawko: nie opuszczaj mnie więcej na tak długo :)

BTW z chęcią przyjrzę się innym planom z FMT ;D

(niebawem foto innego modelu z planów tego wydawnictwa... jeszcze szybszy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Aktualizacja!

Norbert doczekał się nowego napędu: pakiet 4S - 2,2 Ah i do tego silniczek Turnigy 480L V-Spec Inrunner w/ Impeller 2150kv ze śmigłem APC 6x4.

Teraz to lata :) ale jeszcze nadążam za nim myślami więc jest do opanowania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.