Skocz do zawartości

Dotacje na utworzenie miejsca pracy


ertman_176

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Próbuje rozgryźć temat dotacji do utworzenia miejsca pracy. Czy ktos z kolegów miał okazję próbować/skorzystać z takiej dotacji ? Mam pomysł na utworzenie kilku miejsc pracy ale strona miejscowego pup'u nie zawiera takich informacji. Może ktoś z kolegów jest w stanie wskazać jakis projekt unijny ? Oczywiście pomijam 6.2

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można pobrać do 25 000 zł na utworzenie nowego stanowiska pracy, zamiast siedzieć przed monitorem udaj się osobiście do urzędu pracy a wszystkiego się dowiesz.Z tymi dotacjami jest podobnie jak z dotacją na rozruch własnej działalności- są pieniądze to są dotacje, tak jest przynajmniej w naszym urzędzie.Chodzi mi oczywiście o środki finansowe przekazane na ten cel urzędowi pracy a te nie zawsze są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Sławek mówi zasuwaj do urzędu pracy. W internecie jest za dużo domysłów, "przeterminowanych" informacji itd aby coś sensownego się dowiedzieć. Z własnego doświadczenia doradzę aby udać się do urzędu prowadzącego takowe programy gdzie w moim przypadku było to miasto powiatowe a nie moje własne. Poziom dezinformacji pomiędzy urzędami bywa nawet niebezpieczny :twisted:

 

Przygotuj się także na to że dotacja na stworzenie stanowiska pracy jest dotacją dla firm już działających, mogących wykazać "stabilną" pozycję na rynku i zatrudniająca już pracowników. Wymogi robią się już spore :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robie rozeznanie w terenie, zaczelem od internetu ale strony pup'ów sa marne ...

 

Wiem jak zalozyc dzialalnosc, jak dopelnic formalnosci o dotacje na utworzenie dzialalnosci, znam procedury itd. Chodzi mi o informacje o perspektywy dotyczace rozbudowy firmy no bo chyba o to chodzi w zakladaniu firmy aby robila pieniadze.

 

Fajnie jest pracowac samemu ale mysle ze warto pomyslec o rozbudowie firmy aby pracowala wydajniej.

 

Mam "pomysl" na 3 osoby, problemem sa pieniadze na utworzenie tych miejsc pracy oraz ich skrajne cele. Atutem jest to ze moga to byc osoby starsze, niepełnosprawne - liczy sie to co umieją i to czy potrafia sie czegos nauczyc ...

 

Jest opcja kredytu ale jego trzeba splacic, z tego co sie doczytuje to z urzedów sa refundacje a nie dotacje ...

 

Wszystko to jest hipotetycznym gdybaniem i analizowaniem sytuacji. Oczywiscie wszystko jest odlegle w czasie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem jak zalozyc dzialalnosc, jak dopelnic formalnosci o dotacje na utworzenie dzialalnosci, znam procedury itd. Chodzi mi o informacje o perspektywy dotyczace rozbudowy firmy no bo chyba o to chodzi w zakladaniu firmy aby robila pieniadze.

No i nic nie zaplanujesz dopóki nie będziesz znał wymagań, możliwości i oczekiwań komisji udzielającej dotacji w Twoim regionie. (na rozpoczęcie działalności komisja udziela zgody, na utworzenie miejsca pracy nie wiem bo nie spełniałem podstawowych wymagań i odpadłem na starcie :P ale pewnie podobnie) Wszelkie inne pośrednie formy zdobywania wiedzy na ten temat mogą co najwyżej wprowadzić Cię w błąd tym bardziej że Twój wniosek oceniają tylko ludzie a różne ich podejście do sprawy może być.

 

Jako ciekawostkę podam iż w mojej grupie była osoba otwierająca działalność "ogrodniczą" :wink: i było to już jej drugie podejście w innym już ale mieście (po przymusowym przemeldowaniu). Za pierwszym razem nie była wstanie przebrnąć tematu rzekomo wymaganych uprawnień... na użytkowanie kosiarki do trawy! Kosiarka do trawy było jednym z narzędzi jakie miały być dofinansowane. Nie muszę mówić że za drugim razem wszystko poszło gładko i nikt nic o podobno wymaganych papierach nie słyszał :devil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z dotacjami to jest tak że najpierw wydajesz kase w własnej kieszeni gotówka, kredyt i przedstawiasz faktury zakupu a urząd zwraca kase do 6 misięcy lub czekasz 6 miesięcy i dostajesz kase ale może być już za późno ;)

Jak to jest akurat z dotacją na stanowisko pracy to nie wiem ale w przypadku dotacji na rozpoczęcie działalności jest tak że dostajesz pieniądze na konto i masz dokładnie miesiąc czasu na to aby zarejestrować firmę i wydać pieniądze co do złotówki. Przy czym aby to spełnić musisz kłamać i oszukiwać :P No cóż przepisy są najważniejsze :)

 

Problem z kombinowaniem jest takiego typu że musisz wydać i tym samym przedstawić faktury na dokładną taką kwotę jaką otrzymujesz czyli powiedzmy 17876,12zł nie może być więcej ani mniej - jak nie wydasz resztę oddajesz i płacisz odsetki.

 

Naturalny jest fakt że aby to uzyskać musisz kombinować, dogadywać się z fakturami - a wcale tak nie musiałoby być.

 

Mi się nie udało bowiem firma która robiła mi wcześniej ofertę nie była wstanie sprowadzić kompletnego towaru w ciągu jednego miesiąca i dzięki ich wspaniałemu systemu nie mogli mi zafakturować narzędzia którego nie mieli na stanie magazynowym. Firmy zmienić nie możesz, cen też nie... na nic zdały się pisma do urzędu o niemożności wykonania zadania w terminie w sumie spóźnione było ze dwa dni. Narzędzie kupiłem bo i tak musiałem, kasę musiałem oddać (za to brakujące narzędzie) i odsetki też zapłaciłem :P Na szczęście było to jedno z tańszych narzędzi więc wielkiej straty nie było ale sam fakt.

 

Problem w tym że każdy urząd/instytucja pi%&* co innego ...

Dlatego rozmawiaj tam gdzie będziesz dotację załatwiał.

 

I bądź miły.... bo może się zdarzyć że ta na której nerwy stracisz będzie siedzieć w tej komisji. To nie wszystkie "cyrki" jakie przeszedłem to te które opisałem chodź fakt faktem nikogo nie powyzywałem ale woda się gotowała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat przerabiałem i powiem z własnego miejscowego doświadczenia.

Załatwiasz i dowiadujesz sie tylko w miejscowości /gminie/powiecie gdzie masz działalność bo to są programy regionalne w jednym mieście dają 16 tys w innym 38 tyś ....zalezy od bezrobocia w regionie i innych takich społeczno-polit. uwarunkowań

 

W urzędzie juz trzeba wyczuć ( czasem da się na wejściu ) czy pytać wprost czy grać debila - przykre ale działa . Połechtać ego pani za biurkiem i nagle "wszechmogąca " staje się rozmowna :wink:

Spytaj czy ktoś tam zajmuje się prowadzeniem takich programów często prowizja za to jest śmieszna a za Ciebie załatwią wszystko to co skutecznie zniechęca.

I ważne w czasie jak ja się tym interesowałem były uwarunkowania dziwne np zatrudniasz pracownika będącego bezrobotnym od minimum 5 miesięcy . Jest wiele kruczków -cytując klasyków kabaretu "wolisz pan dać stówę a nie pchać się razem z tym całym motłochem.... "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.