Skocz do zawartości

Przewijanie silnika pseudo-Neu


Pawel_W

Rekomendowane odpowiedzi

A no własnie, wszystko mieści się w tytule posta. Chciałbym przewinąć chińską podróbkę Neutrino czyli Turnigy 3020 - 1800. Tyle że żadna ze znanych mi tabel nawijania uzwojeń nie zawiera kombinacji z 24 zębami statora i 22 magnesami :/ Ma ktoś koncepcję jak to rozgryźć? Nie chciałbym "uczyć się" tego silnika odwijając uzwojenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Możesz nawijać wg. schematu dwunastozębowego, tj. poskoku i kierunków nawijania (trzeba bardzo uważać, by się nie pomylić), a łączyć jako jedno uzwojenie druty z dwa razy większej ilości zębów (z 8 zębów). Mozna również nawijać co drugi ząb (bedzie dwanascie) lub od razu na dwóch kolejnych zębach (pare liczymy jako jeden ząb-będzie również dwanaście). Tak nawijane będą również dobrze działać. pozdr

 

edit. dla 24 zębów AabBCcaABbcCAabBCcaABbcC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja spaliłem 3020 -1200 i juz mam go rozebranego :D mogę ci dać notatki z rozwijania

 

 

nie chciało mi się rozbierać 1800 ale na oko układ taki sam

 

Dołączona grafika Dołączona grafika

 

jak by cos było niezbyt jasne to pomogę :P

ps. miałem do dyspozycji tylko painta :rotfl:

 

silniczek jest bardzo fajny mojego zabiło śmigiełko 8x6 :crazy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.