Skocz do zawartości

http://hobbyking.com/


slawko_k

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Dzisiaj i przedwczoraj dotarły do mnie 2 przesyłki.

O dziwo info o wysyłce na stronie poczty było na bieżąco aktualizowane.

Jedynym problemem jest opieszałość w przyjmowaniu przesyłek przez pocztę bo z tego co widzę regułą jest że dopiero po jakichś 4 dniach na stronie poczty pojawia się jakikolwiek status przesyłki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też odebrałem w ostatnich dniach 2 przesyłki , a trzecia jest już blisko domu :mrgreen:

Szczęśliwie obyło się bez "bonusa" z UC, ale zauważyłem, że na paczkach nadawca umieszcza naklejkę z łączną ich wartością.

Mało tego, w moim przypadku ta wartość była zawyżona :shock:

np. wartość sprzętu w paczce 197 USD a na naklejce 312 USD

Ciekawe jak miałbym się tłumaczyć w UC z tej różnicy :?

Druga paczka też miała różnicę, mniejszą ale wciąż...

 

Zatem, przy tym wszystkim, pod wątpliwość można poddać funkcjonowanie opcji samodzielnego ustalenia wartości paczki (co można przecież zrobić w momencie finalizowania transakcji).

Jak widzę, po swoich przesyłkach, to nic nie daje :P lub wręcz skutek jest odwrotny :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też odebrałem w ostatnich dniach 2 przesyłki , a trzecia jest już blisko domu

Pewnie jest jakiś konkretny powód iż nie załadowałeś wszystkiego do jednej paczki. Czy to chodzi o UC czy jeszcze o coś innego? A może koszt przesyłki zbiorczej byłby większy od podzielonych? Przymierzam się do zakupów w HK i chciałbym poznać wszystkie niuanse ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedynym problemem jest opieszałość w przyjmowaniu przesyłek przez pocztę bo z tego co widzę regułą jest że dopiero po jakichś 4 dniach na stronie poczty pojawia się jakikolwiek status przesyłki.

Mówisz opieszałość, a u mnie idą jak burza nawet do przodu :mrgreen:

 

Dołączona grafika

 

A swoją drogą to pierwszy raz widzę taki wpis. Miał ktoś coś podobnego czy po prostu się pomylili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

np. wartość sprzętu w paczce 197 USD a na naklejce 312 USD

Na deklaracji celnej?? Tej białej gdzie zaznacza się Toy, Gift, itp??

 

Czy na naklejce gdzie 312$ oznacza ichniejszą walutę? :)

 

Pikasiak-= sorry ale niestety nie mam lupy pod ręką żeby sprawdzić co pisze na tym obrazku co chcesz pokazać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darek tu nie ma żadnej reguły. Jedni tak robą po to że celnik jak widzi małą paczkę to często nie zagląda tylko przybija pieczątkę i puszcza dalej.

Ale to nie jest absolutnie żadna reguła. Miałem paczkę o wadze 4kg i dużych wymiarów o znacznej wartości, przyszła bez dodatku VAT-owego, za tydzień dokupiłem jakieś pierdoły paczka malutka w porównaniu do poprzednie i niestety nie obyło się bez dodatku VAT-owego.

Ale faktycznie małe paczki zdecydowanie rzadziej są VAT-owane niż duże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie jest jakiś konkretny powód iż nie załadowałeś wszystkiego do jednej paczki. Czy to chodzi o UC czy jeszcze o coś innego?

W przypadku dwóch paczek chodziło o sprzęt + lipole , co przy zamówieniu wszystkiego razem spowodowałoby, że cena przesyłki byłaby kosmiczna.

A jedna paczka to zaległy backorder...

 

Stąd taka kumulacja u mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wam powiem, że wczoraj zamawiałem graty z HC i niestety musiałem podzielić to na 2 przesyłki, bo paczka ok 2700gramów z lipolami za żadne skarby świata nie chciała si dać wysłać niczym innym jak EMS. Po usunięciu lipol z koszyka spokojnie dawało się zaznaczyć AIRMAL. Najdziwniejsze z tego wszystkiego jest to, ze same pakiety z drobiazgami dały się wysłać pocztą lotniczą. Gdzie tu logika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.