Skocz do zawartości

http://hobbyking.com/


slawko_k

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Ja zamawiałem 5 grudnia, wyglądało to tak:

 

10-Dec-2010 Hong Kong Item posted.

11-Dec-2010 Hong Kong Processed for departure.

12-Dec-2010 Hong Kong The item left Hong Kong for its destination on 13-Dec-2010

17-Dec-2010 Poland Arrived.

17-Dec-2010 Poland Pending customs inspection.

17-Dec-2010 Poland In transit.

 

Na twoim miejscu napisałbym do HK. Paczka leżała tydzień na poczcie w Hongkongu, jakiś powód musiał być. Pewnie niczego konkretnego się nie dowiesz, ale może jednak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej już robiłem w Hobby City, aczkolwiek miałem normalny tracking, tj. po wejściu na konto w HC mogłem się przenieść na stronę z trackingiem. Po ostatnim zamówieniu niby też mogę, ale jak klikam, to nie pojawia mi się tracking, tylko takie cuś http://img194.imageshack.us/img194/1971/traking.jpg

Do tej pory w ogóle pisało że przesyłka o moim numerze do trackingu w ich systemie nie istnieje.

Spotkał się ktoś z taką formą "trackingu" ? Dodam że przesyłka było oznaczona na stronie HC jako registered.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym zauważyłem w trackingu ciekawą rzecz: listy polecone (Registered AirMail) nie wykazują śladów kontaktu z UC (w przeciwieństwie do paczek - Registered Air Parcel)...

Wykazują w postaci pieczątek.. to, że nie ma w systemie to już inna sprawa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was miał sytuację, że dwie przesyłki wyszły w tym samym dniu z HK? Czy dotarły do PL równocześnie?

Ja miałem taki przypadek ze dwie wyszły w tym samym dniu, a doszły w odstępie tygodniowym. I na odwrót, wysłane w odstępie 8 dni i doszły razem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czeka na nadanie czy coś takiego.

 

A moja paczka w dalszym ciągu wisi od 9 grudnia z tym samym statusem na poczcie polskiej, czyli wyjście z obcego obszaru celnego. :cry:

Może ktoś to wytłumaczyć mi żebym się nie spinał na myśl o paczce że ja trafi?

Zdarzyło się że komuś paczka nie dotarła? Wie ktoś gdzie dzwonić lub się pytać o tą paczkę u nas? :(

Wracając do tej wcześniejszej kwestii - dziś otrzymałem z PP maila w odpowiedzi na moje pytanie co może się dziać z moją przesyłką, ze tak długo jej nie ma.

 

odpowiedź PP: "Witam, Jak wynika z systemu monitorowania przesyłek, paczka pocztowa o numerze nadawczym [wiadomym] w dniu 09.12.2010 opuściła obszar celny Hongkongu. Przesyłka została nadana jako ekonomiczna w związku z czym termin jej doręczenia nie jest określony (przesyłki ekonomiczne kierowane są do kraju przeznaczenia drogą lądowo-morską)".

Więc czekamy - może płynie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.