Skocz do zawartości

http://hobbyking.com/


slawko_k

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Wojtek, nie jest to żaden atak na HK. Natrafiłem na ten film, a będąc klientem tego sklepu poczułem się zaniepokojony. Zwłaszcza że do mnie też dotarły dwie paczki mocno poturbowane, w jednej aluminiowe mocowanie silnika było pogniecione. Odpowiedź może być ciekawa. Faktem jest że nasza poczta też potrafi wyrządzić krzywdę paczce a pośrednio nam :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja napisze tylko jedno co do pytan o vaty cła i inne. Niestać cie na to hobby to nie kupuj albo uzbieraj wiecej a nie tylko płakanie ze vat. Nawet jak doliczą vat to jest taniej jak w Polsce. Myślicie że inne sporty/hobby są tańsze.

Serwo hxt900 w polsce juz kosztuje ok 15zł. Wystarczy poszukać. Modelarstwo i tak juz potaniało. Wystarczy porównać ceny sprzed 3-4 lat. Chociaż i tak pewnie wiekszość nażeka ze za drogo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj doszła moja paczka, niestety z podatkiem, przez co cała impreza przestała być tak opłacalna jak zakładałem.

 

UC naliczył VAT od całej zapłaconej kwoty, a przecież sporą część wpłaty stanowią koszty przesyłki. Czy VAT nie powinien być naliczany tylko od wartości paczki?

 

Co do znaczka CE to widzę na moim nadajniku małą naklejkę ze znaczkiem CE, ale tym oznaczającym China Export (link :) Ciekawe jak bardzo nasi urzędnicy są wyczuleni na tą różnicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do znaczka CE to widzę na moim nadajniku małą naklejkę ze znaczkiem CE, ale tym oznaczającym China Export (link :) Ciekawe jak bardzo nasi urzędnicy są wyczuleni na tą różnicę.

Chyba bardzo, bo w UC w Poznaniu w gabinecie urzędników wisi kartka z porównaniem oryginalnego CE i podrobionego China Export.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na opakowaniu aparatury jest duży znaczek CE, ten oryginalny, więc może jednak nie jest tak źle :-)

 

Przeprowadziłem małe śledztwo, dokładnie obejrzałem swoją paczkę i zauważyłem, że na etykiecie nie było ani deklaracji wartości przesyłki ani deklaracji zawartości. Być może dlatego wzbudziła podejrzenia UC? Jeśli ktoś jeszcze ma swoją paczkę to może rzuci okiem, być może jest w tym wszystkim jakaś reguła? Wszystkie moje pozostałe przesyłki miały ładnie na etykiecie wpisane hobby parts i zadeklarowaną wartość. Na dwóch miałem nawet pieczątki z UC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paczki odebrane. VAT zapłacony.

 

A na paczce jednej z piankowym piperkiem, smiglem i aktywatorem taka naklejka-

 

TOWARY NIESPEŁNIAJĄCE WARUNKÓW USTANOWIONYCH W ART. 9 i 10 TRAKTATU USTANAWIAJĄCEGO EUROPEJSKĄ WSPÓLNOTĘ GOSPODARCZĄ.

 

O co kaman? :)

Pewnie Piper miał nie ten odcień żółtego. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwi mnie to właśnie bo paczka z czołgiem nie była na 100% otwierana więc na jakiej podstawie stwierdzili że nie ma CE? Zapakowana w oryginalny zielony papier pakowy.

 

Druga z kolei też nie nosiła żadnych śladów otwierania :shock:

 

 

Coś mi się zdaje, że zrobili mnie w bambuko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.