Skocz do zawartości

Bleriocik :)


Patryk Sokol

Rekomendowane odpowiedzi

Ech... A czułem się taki fajny zanim to zobaczyłem...

 

Na pociechę mam to, że ten model ma ostro przekłamaną linię kadłuba względem oryginału.

 

W każdym razie zostaje przy wcześniej używanym planie ( http://peanut.scale.free.fr/images/p-bleriot-xi.gif ), bo wystarczy, że go przeskaluje i już mi pasuje. W tamtym mnie za bardzo kadłub w oczy kłuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

toś pan pojechał po bandzie! :) piękna MODELARSKA robota!

 

Patryk, naprawdę z przyjemnością patrzy się na taką robotę

modelarstwo zawsze było dla mnie robieniem "coś" z niczego a Twoj model jest tego dosknalym przykladem

 

gratuluję cierpliwosci,dokladnosci i wytrwalosci;)

 

PSa może zrób silnik zdrucikównawiniętych na te kołki balsowe?

wyjdzie jakby miały ożebrowanie do chłodzenia ;)

no i będzie fajny kontrast surowe drewo-metal

 

jak się bedziesz nudził, a będziesz miał ochotę skończyć sobie Hellcata (stryrodur, 1/12)

to daj znac

(wyciąłem kiedyś dwie sztuki a teraz tylko łapią kurz...)

-to taki mały dowod uznania ;) - o ile podoba Ci sie pomysł ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja mam zrobione ożebrowania na cylindrach, tylko lampa z aparatu to prześwietliła. Na żywo to ładnie widać :wink:

Zrobiłem to jak toczyłem (na wiertarce :lol: ) cylinderki przez wykonanie nacięć grubym nożem do tapet. Na żywo fajne, ale zdjęcie nie pokaże tego ;)

 

 

Co do dodatkowych materiałów to z Bleriotem jest spory problem. Każdy kolejny plan, każde zdjęcie prezentuje coś innego. Po prostu ten samolot powstał w tak wielu wersjach, replikach itp. że chyba tylko sam śp Louis Bleriot wie jak to wyglądało w oryginale :wink:

Na podobny problem natknąłem się jak zastanawiałem się nad sterowaniem głębokością. Co zdjęcie to inaczej, sam nie wiedziałem, że to można na tyle sposobów wykonać :rotfl:

 

W każdym razie w modelu 45cm (którego plany jutro drukuje :jupi: ) będę musiał się raczej skupić na niskiej wadze, niż na umakietowaniu :)

Ale ma ładnie wyglądać i koniec :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.