Jump to content

Części do lamy


mataus

Recommended Posts

Chcę zbudować tego helika od podstaw.Taki mam zamiar

Jesteś pewien? Składanie go ze zwykłych części, wyjdzie ci dwa razy drożej niż kupno CAŁEGO zestawu. Ma to tylko sens, gdy chcesz od razu kupować części tuningowe, ale tu każda firma ma własny system. Jedyny zysk polega na tym, że wtedy nie będziesz miał niepotrzebnych części - finansowo jest zupełnie nie opłacalne.

E-sky sprzedaje tanie zestawy, bo zarabia na drogich częściach. Kupując na części samo wyposażenie, osiągniesz cenę zestawu.

Do tego V3 i V4 - różnią się niektórymi częściami.

 

Praktycznie kompletny wykaz części masz jeszcze na www.modelarnia.pl w dziale śmigłowce elektryczne - części - Lama - E-sky.

Link to comment
Share on other sites

O ty że cena będzie większa już wiem.Chcę w ten sposób budować ponieważ niestety rodzice nie pozwolą mi kupic tego(według ich modelarstwo to strata pieniedzy,i że sa to zabawki)a jeżeli bede sobie kupował cześci to może uda mi się jakos polatać tym helikiem.

Chodzi mi o v4

 

 

 

P.S Szukałem na stronie producenta lecz nic nie znalałem.

Link to comment
Share on other sites

Kolega ma racje nie bierz się za składanie helika z części wyjdzie Cie dwa razy drożej.Dla przykładu podam Ci cenę Walkery mikro 4#3.Nowa z aparaturą gotowa do lotu kosztuje 350 zł a w częsciach ok. 650 zł.Częsci w sklepach są w złodziejskich cenach.Poszukaj lepiej na allegro rozbitej i przywróć ja do zycia to najtańsza forma dojscia do heli jesli lame v3 czy 4 mozna wogóle takim czyms nazwać jak helikopter.Chwalą ludzie lame v3 /v4,że to stabilny heli i dobry na początek, ale nie widze sensu w tych wypowiedziach bo to model bardzo kapryśny i trudny w opanowaniu i napewno nie nadajacy sie do lotu w małych pomieszczeniach, a ze wzgledu na wagę i kruchośc materiału z jakiego ja wykonano najmnieszy błąd konczy się na stratach.Kretoodporne sa walkery 4#3 i 5#6 lub 5G6 to co one wytrzymuja to żadna lama v3/4 nie wytrzyma nawet w 10 %.

Link to comment
Share on other sites

No Jager - teraz to pojechałeś... Lama nie nadaje się do latania w pomieszczeniach...

Zielone ludziki ci to powiedziały? :devil:

To Coaxial. Nie ma stabilniejszej konstrukcji śmigłowca. Jeśli Lama źle lata, to jest to wyłącznie wina pilota, który jej nie wyregulował i nie umie opanować. Każdy inny śmigłowiec będzie tylko trudniejszy do opanowania. :wink:

 

A kruchość heliki mają w genach. Po prostu każdy element, który styka się przy kraksie z przeszkodą jest zwykle obciążony lub wirujacy - stąd znaczne straty przy kraksach.

A Walkery o których mówisz są Micromodelami. Gdyby były wielkości Lamy, były by nawet bardziej wrażliwe. Jedyne co je chroni to mała masa i małe wymiary. Ale coś za coś. Masz coś co napewno wygląda na zabawkę i kosztuje więcej od dużej Lamy.

 

Mataus - musisz przygotować rodziców merytorycznie. :lol2:

Kup parę pisemek modelarskich, wypożycz, lub nabądź jakieś książki o tematyce modelarskiej i porozkładaj w domu.

Wejdź na Youtube i poszukaj filmów o modelach RC. Wybieraj takie, gdzie piloci to poważni panowie z siwizną i zmuszaj rodziców do ich oglądania. Kup piankę typu podkłądy pod panele podłogowe - 5mm i buduj z planów rzutki klasy F1N (Pianka jest tania).

W końcu się poddadzą i zgodzą sie na "mały" modelik, żebyś się uspokoił. :devil:

 

Inna droga to zarób trochę kasy - twoja: możesz wydać na co chcesz.

Wiem, że w twoim wieku nie ma wielu możliwości, ale jakieś ulotki, korepetycje dla słabszych kolegów, lub młodszych klas itd.

Link to comment
Share on other sites

Oprócz wysokiej ceny za elementy ,dodatkowo będziesz płacił za przesyłki tych części a to jeszcze podniesie koszty, bo jeśli dobrze zrozumiałem będziesz chciał je zamawiać stopniowo . Myślę że najlepszym rozwiązaniem będzie ogłoszenie w giełdzie że chcesz kupić LAME . Mój syn jest też w twoim wieku i też ma Lame , zamontowałem mu prawie full tuning a model po jakimś czasie i tak stoi na półce :roll: .

Dodatkowym problemem dla ciebie będzie poprawne poskładanie i wyregulowanie przed pierwszym lotem a wtedy znowu wydatki :lol:

Link to comment
Share on other sites

Mataus, wszyscy dobrze radzą, nie ma co składać z części, odłóż lepiej trochę kasy i kup za grosze rozbitą v3 czy v4 na allegro, wtedy dokup części i ją doprowadź do idealnego stanu. Ja tek zrobiłem, z tym, że helik rozwalony dostałem, a nie kupiłem.

 

Dodatkowym problemem dla ciebie będzie poprawne poskładanie i wyregulowanie przed pierwszym lotem a wtedy znowu wydatki

Moim zdaniem jak się jest ostrożnym i stopniowo próbuje się latać to można się nauczyć bez łamania czegokolwiek :)
Link to comment
Share on other sites

Madrian,dzięki za rady (bardzo dobre) :D ale to na moich rodziców nie zadziała,toche modelarstwem się bawiłem miałem apke hitec flash 5x i inne żeczy potrzebne do latania(samolotami),a jeżeli bym nawet uzbierał swoją kase to i tak rodzice nie pozwolą mi tego zamówić szkoda ;/ dzięki wszystkim za fatyge kazdy dostał "pomógł"

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.