Skocz do zawartości

ślizgacz na śnieg


Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 59
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Nie znalazłem tej strony, więc postanowiłem, że zrobię go według własnego projektu. Na nadwozie (nadpłozie?? :P ) jeszcze nie mam pomysłu. Na razie zrobiłem płozy z płyty drewno pochodnej. Jutro może ich zdjęcia dam.

 

PS Jeżeli ktoś ma jakiś pomysł na nadwozie, czy to ze sklejki, czy z depronu i podałby go na naszą stronkę to bym się nie obraził :D (a tym bardziej, jeżeli ten ktoś by to kartce poglądowo rozrysował i zrobił skan)

 

PS2 Mam jeszcze problem, ponieważ płozy wydają mi się za mało śliskie i bardzo mocno wchłaniają wodę. Co zrobić, żeby były bardziej śliskie, i żeby je trochę uszczelnić??

 

EDIT mam jeszcze jeden problem: co zrobić, żeby silnik bezszczotkowy kręcił się w drugą stronę??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EDIT mam jeszcze jeden problem: co zrobić, żeby silnik bezszczotkowy kręcił się w drugą stronę??

Kabelki od regulatora dwa podmień , oraz śmigło odwróć ;)

 

 

]PS2 Mam jeszcze problem, ponieważ płozy wydają mi się za mało śliskie i bardzo mocno wchłaniają wodę. Co zrobić, żeby były bardziej śliskie, i żeby je trochę uszczelnić??

Jeżeli to balsa, polakieruj lakierem bezbarwnym , a jeżeli jest to Depron wystarczy "obkleić" taśmą przezroczystą

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 2 tygodnie później...

A tutaj moja relacje z budowy

http://forum.rcst.pl/viewtopic.php?f=12&t=53

Wydaje mi sie ze popelniles kilka bledow, moze sie myle, bo narazie dusponuje jedynie wiedza teoretyczna. Plaski spod spowoduje ze model nie bedzie sterowny, bedzie przod uciekal jak w poduszkowcu. A pozatym koniecznie zrob tunel na silnik i smiglo: raz - lepsze chlodzenie, dwa - lepsza sterownosc i ciag statyczny. Patrzac na zdjecia nie dopatrzylem sie zbiornika paliwa, a wrazenie mam ze SC modelu bedzie baaardzo z tylu, co moze powodowac ze model bedzie wylatywal w powietrze przy wyskoczeniu na muldzie.

 

 

Podpinam sie pod temat, wlasnie przystepuje do budowy podobnej zabawki, silnik mvvs 3,5ccm, "podwozie ze styroduru krytego laminatem (szybko na CNC wytne ksztalt mydelniczki), Tunel z nierdzenwego kosza na smieci made in IKEA, chyba ze znajde cos lepszego co schowa silnik i 9calowe smiglo. Zaluzje 3 segmentowe. Musze sie spieszyc zeby snieg nie stopnial ;) Wyglad ma troche przypominac slizgacze uzywane do latania po mokradlach na Florydzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Model jest sterowny.

2.Przecież to jest ślizgacz ,który ma się ślizgać po powierzchni a nie sunąć jak pociąg po szynach.

3.Poduszkowiec to całkiem co innego niż ślizgacz z tego powodu ,że na niego działa jeszcze jedna siła, która minimalnie go unosi i model nie ma prawie żadnego tarcia o podłoże i dlatego się tak zachowuje.

4.Tunel w moim przypadku nie będzie potrzebny bo silnik ma spoory zapas mocy, w twoim przypadku możesz zrobić tunel bo model będzie raczej nieduży.

5.A co do środka ciężkości to powinien on wynosić między 33 a 37% od rufy. A w moim ślizgaczy mieści się w tym przedziale.

 

Poczytaj może jeszcze trochę o tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do środka ciężkości to powinien on wynosić między 33 a 37% od rufy. A w moim ślizgaczy mieści się w tym przedziale.

O to chodzi, ze zdjec patrzac wrazenie mialem ze ci wychodzi max 25%. Zwracam honor w takim razie.

Slizgales juz cos ?? Mnie niestety zastala odwilz, wiec proby sniegowe odwleka sie w czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zdjęciach może tak wygląda, ale kadłub jest dosyć ciężki i cała elektronika jest dosyć z przodu, a to dużo daje.

 

Próby już były, miałem trochę problemów z zakłóceniami ale już jest dobrze, ja też czekam na jakieś mrozy bo po wodzie to się na razie trochę boję :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Model Air boat-a który wykonałeś jest na prawdę rewelka ( bez jakichkolwiek podtekstów ). Biorąc pod uwagę że to twój pierwszy model i to Air boat na silnik 26ccm to wyszedł Ci naprawdę świetnie. Gdy opanujesz drifft-y poczujesz dopiero co to jest pływanie Air boat-em. Zwróć uwagę jeszcze na wyważenie śmigła ( jest to bardzo ważne- ja muszę wyważać wszystkie śmigła, najlepsze było śmigło drewniane 10x7 do silnika elektrycznego 540W 1250 obr/V) i znalezienia prawidłowego środka ciężkości w tym modelu ( tak jak napisaliśmy w przedziale 33-37%, każdy kadłub ma go w innym miejscu ). Na śniegu nie będzie tak to widoczne ( aczkolwiek jeśli będzie bliżej rufy to poleci do góry przy większych prędkościach, a jeśli będzie bliżej dziobu to będzie nadsterowny ). Natomiast na wodzie to będzie model po prostu skakał. Popracowałbym również nad zmniejszeniem jego ogólnej masy. Powodzenia w szusowaniu po śniegu i czekamy na filmiki.

 

Pozdrawiamy

Marek&Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No śmigło muszę ściągnąć i zobaczyć jak jest z wyważeniem bo nie zwracałem na to nigdy uwagi :D

Nad wagą już myślałem przy budowie i dlatego żebrowanie w środku kadłuba jest całe ażurowane. Starałem się robić w nim wszystko w miarę jak najlżejsze. Wiadomo że w tych punktach gdzie działają większe siły to jest nie odchudzałem bo by mi się rozpad. :D

 

A czym się wyważa śmigła?

Moje jest z z jakiegoś tworzywa sztucznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.