Skocz do zawartości

Półka pod serwa


darek_op

Rekomendowane odpowiedzi

Jak radzicie sobie z wycinaniem otworów w półce na serwa. Otwór na serwo musi byc trochę większy niż długość serwa ponieważ przewodzik wychodzi z boku serwa. Z tego też powodu odstęp wkrętów mocujących od krawędzi otworu jest tak mały, że często zdaża się, że wkręt rozrywa krawędź.

Macie na to jakis patent?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jeszcze zależy w jakim modelu - w szybowcu mam kabel całkiem pod półką puszczony a serwo wkręcane mam w oblaminowany klocek. Kabel można jeszcze puścić od strony tych dłuższych boków.

Edit:

oczywiście tak jak mówi mammuth miałem zrobioną mniejszy otwór przed przykręceniem

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo można puścić kabelek od szerszej strony serwa bo wystaje on z węższej strony. W serwach mikro jest jeden wkręt mocujący i to dokładnie w środku węższej krawędzi więc nie można zrobić podcięcia na kabelek , bo wtedy to juz nie ma żadnej mozliwości wkręcenia wkręta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za pomyłkę, chodziło o montaż serwa MINI. Nie zmienia to faktu, że mocowane jest na jeden wkręt.

 

Paweł Praus

Widzę, że trzymają się Ciebie żarty i to nie tylko w tym wątku.

Ja jako początkujący szukam pomocy i porady, a w Twoim wypadku ...... no cóż nie bardzo rozumiem podejście :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie gniewaj się, trochę humoru jeszcze nikomu nie zaszkodziło :D

Daj jakieś foto to może uda się coś sensownego podpowiedzieć, bo na razie to nie za bardzo wiadomo o co chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darku, wszystkie serwa typu HS-82 montuję na półce z nieco większym otworem, żeby można je było włożyć tak jak pisał mammuth. Narysowałem Ci szkic:

 

http://pfmrc.eu/album_pic.php?pic_id=2924

 

Możesz zrobić dopasowany otwór i lekko go podszlifowywać do czasu, aż serwo da się włożyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może na niewiele zda się moja podpowiedź, ale ja właśnie te brzegi półki podklejałem małymi podkładkami ze sklejki 1,5mm, na wikol i lekki "spaw". W sklejce najpierw wywiercałem otwór pod wkręt serwa. Na początku wydawało mi się to dość słabe, ale po wyschnięciu zmieniłem zdanie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast wkrętów śrubki imbusowe, otwór w półce gwintowany śrubką i nasączony CA. Dodatkowo otwór fazowany a nie tylko powiększony (po stronie kabla dół dłuższy, po przeciwnej na odwrót), zawsze te 0,5 mm półki więcej :lol:

Dołączona grafika

 

Np:

http://www.allegro.pl/item813412050_m2_x_10_sruba_imbusowa_nierdzewna_10_sztuk_od_ss.html

http://www.allegro.pl/item803654578_m2_5x10_sruba_nierdzewna_imbusowa_10szt_1kom_tani.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.