Skocz do zawartości

Problem przy skakaniu


Rekomendowane odpowiedzi

Mam mały problem a mianowicie gdy wyskakuje swoim autkiem ( truggy 1:10 ) np. z śpiącego policjanta od razu auto przewraca się do przodu ( na dach ) i nie wiem czego to może być wina.

Kolejnym problemem jest problem kół. Gdy przyspieszam autem ( np. trzymając go w ręce ) to koła latają troszkę na boki.

Z góry dzięki z pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W skokach samochodowych wykorzystuje się opływ powietrza (?) który ustawia model w locie.

Jeśli model jest już w powietrzu to żeby leciał na tył dajesz gaz na max. jeśli chcesz żeby poleciał przód w dół to koła zatrzymujesz.

Teraz tak:

gaz max - Model leci na tyłek

koła stop - Model leci na przód

Tak musisz kontrolować model aby w locie był tak jak Ty tego chcesz a nie tak jak on :)

Podobnie robią freeestail'owcy na Motocrossach :)

Życzę udanych lądowań :)

P.S: Możesz sprawdzić i delikatnie dociążyć tył.

 

Meteor: Dzięki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam mały problem a mianowicie gdy wyskakuje swoim autkiem ( truggy 1:10 ) np. z śpiącego policjanta od razu auto przewraca się do przodu ( na dach ) i nie wiem czego to może być wina.

a odpuszczasz gaz w locie :?: :?: jeśli tak to spróbuj bez odpuszczania ale tez nie dodawaj no możesz zrobić backflipa. jeśli i to nieda efektu to zobacz jak masz z wyważeniem.

Kolejnym problemem jest problem kół. Gdy przyspieszam autem ( np. trzymając go w ręce ) to koła latają troszkę na boki.

tym bym się nie przejmował zbytnio może jak dokręcałeś koła może Ci coś podeszło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie pamiętam z programu o monster truck' ah na TVN Turbo, że gdyby nie "kręcące się koła" do monster runą by w dół więc podejrzewałem to ale miałem jeszcze myśli czy to nie wina spoileru. A co do kół to w sklepie rc powiedzieli mi, że to wina źle wyważonych kół ( mam zwykłe oryginalne koła ;/ ) więc nie wiem czy na 100% to jest wina i czy warto kupować nowe koła za około 200 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj byłem w rc shop na modlińskiej i dowiedziałem się, że wszystkie tego typu modele mają ten sam problem i nie opłaca się tego likwidować bo trzeba by było łożyska wymieniać czy coś i się z tym sporo bawić i nie jest to dobry, opłacalny sposób :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

no właśnie, to moment od kół? jeśli jest to 4x4 to ten moment jest taki sam z przodu jak i z tyłu.. ?

 

 

druga teoria (moja :) ) jest jednak taka, że kręcące się koła powodują znacznie większy opór powietrza w górnej części, a znacznie mniejszy w dolnej (działa to jak podkręcenie piłki), przez to górna część samochodu jest bardziej przyhamowywana - samochód przekręca się na tył/plecy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiepska teoria.Niestety wszystko dotyczy momentu żyroskopowego pochodzącego od kół.Utrzymanie poziomego lotu samochodu polega na odpowiednim dodaniu lub odjęciu gazu.Generalnie w skrócie gdy leci na :ass: dodajesz ,gdy na mordę odpuszczasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.