Skocz do zawartości

Potrzebny Router ?


tomekRC

Rekomendowane odpowiedzi

Witam . Nie mam zielonego pojęcia jeśli chodzi o tą dziedzinę otóż .

Chciałbym podłączyć drugi komputer do internetu (laptop) zazwyczaj korzystam tam z Iplusa ale strasznie to wychodzi . Tacie jest potrzebny jeden komputer więc muszę mu pożyczać a ja wtedy jestem w :ass: a więc chciałem podłączyć ten drugi komputer . Internet posiadam radiowy , bazę mam 4 m od okna . i laptop wykrywa tą sieć . nawet się z Nia łączy (wi-fi) ale niestety internet (przeglądanie _ stron jest nie możliwe . szybkość wszystko jest pokazane . nie wiem dlaczego nie chce mnie dopuścić do internetu . Czy potrzebuję router ? tylko znowu milion kabli .. a chciałem już laptop zostawić sobie a stacjonarny dać tacie .

 

Co możecie mi doradzić . ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Witam,nie znam sie za bardzo na radiowce ja akurat posiadam siec kablowa MM,mam modem sieciowy i podlaczony do niego router wlasnie do laptopa,nie bedzie milion kabli tylko dwa,jezeli masz jakis modem radiowy to podlacz po prostu router ktory tobie ten sygnal rozdzieli na dwa kompy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz moze bardziej konkretnie jakie masz łacze internetowe bo piszesz ze masz IPlusa ale konkretnie to przy pomocy jakiego sprzetu łączysz sie z IPlusem . Piszesz cos tez o radiówce i bazie 4m od siebie ale co to jest za radiówka ?

Jak dla mnie IPlus to łącze uzyskane przy pomocy sieci komórkowej.

Radiówka to łącze uzyskane od lokalnego operatora WIFI .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Łukasz .

Laptop . - korzystam z Iplusa (telefon podłączony do komputera za pomocą kabla ) simdata . Drogo wychodzi i w dodatku jest strasznie wolny . do gg nadaje sie .

 

a ta radiówka to ta firma : oni na moim placu mają beze antene która łączy się z inną inna nie wiem gdzie to prowadzi . http://onlinesc.net/index.php?page=o_firmie może to coś pomorze .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

milion to tak w przenośni .. ale ja mieszkam na pietrze i kabel jest tam aa rodzice na dole . więc będę musiał wiercić ... prowadzić kable ..;] myślałem że da się jakoś obejść . to

 

dzięki .

No jak na dole podlaczysz router do kompa stacjonarnego to mozesz z laptopem chodzic po calym domu,tak to widze,czy przy stacjonarnym masz jakis modem radiowy czy cos?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Tomek, spokojnie :)

Raz piszesz, że masz radiówkę, a raz że na dole (u rodziców) jest jakiś kabel. Albo masz internet drogą kablową, albo radiową. Nie mniej w obu przypadkach często dostawcy internetu kontrolują ilośc komputerów podłączonych do sieci tak kablowej jak i radiowej przez tkzw. "pułapki na MAC adres". MAC adres to jest unikalny kod identyfikujący każde urządzenie sieciowe, PC (kartę sieciową), router, kartę radiową itd. Jeżeli tak jest w twoim przypadku, to znaczy masz z firmą która dostarcza Ci internet umowę na 1 PC, to aby w sieci działał drugi PC, musisz się z nimi skontaktować i podac im MAC adres tego drugiego komputera. Najlepiej zadzwoń do tej firmy i dowiedz się jak jest.

PP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm .. a więc kilka słów sprostowania .

 

baze mam 4 m od okna jest to duży słup z antena w kształcie kratki i na dole taki panel . ja odbieram internet do ściany przymocowana jest taka kolba biała leci kabelek i do karty ..

 

na dole rodzice nie mają internetu dlatego chce coś z tym zrobić . Laptopa im nie dam bo jest za dobry xD a ze stacjonarnym będzie kłopot . hmm dzwoniłem do tej firmy mówią że trzeba zapłacić za router 120 zł i jutro przyjadą .. teraz muszę tylko piętro wiercić ... ;] i prowadzić kabel z 30 m do pokoju . :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz wcale wiercić i ciągnąć 30 m kabla. Spytaj ich czy nie maja routerów bezprzewodowych tkzw WiFi. Taki router można nabyc już za ok 200PLN, do tego interfejs WiFi do PC, w postaci karty lub przystawki (sprawdź tylko czy ten PC ma intefejs USB), laptop zdaje się już ma WiFI, bo coś wspominałeś o próbie połączenia.

Może się bardziej opłacać niż ciągnąć 30 m kabla, takie 30 m skrętki UTP też coś kosztuje.

PP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz wcale wiercić i ciągnąć 30 m kabla. Spytaj ich czy nie maja routerów bezprzewodowych tkzw WiFi. Taki router można nabyc już za ok 200PLN, do tego interfejs WiFi do PC, w postaci karty lub przystawki (sprawdź tylko czy ten PC ma intefejs USB), laptop zdaje się już ma WiFI, bo coś wspominałeś o próbie połączenia.

Może się bardziej opłacać niż ciągnąć 30 m kabla, takie 30 m skrętki UTP też coś kosztuje.

PP

 

hmmm ja mam jedną zasade jak można na kablu to ma być na kablu, bo co kabelek to kabelek, a wifi to wygoda która raz działa z raz nie :) coś na ten temat wiem mam na utrzymaniu kilkanaście AP z wifi ;)

 

najtańszy AP można kupić po 70-100PLN np. Tp-link, pentargram itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm ja mam jedną zasade jak można na kablu to ma być na kablu, bo co kabelek to kabelek, a wifi to wygoda która raz działa z raz nie :) coś na ten temat wiem mam na utrzymaniu kilkanaście AP z wifi ;)

 

najtańszy AP można kupić po 70-100PLN np. Tp-link, pentargram itp.

Nie żebym się czepiał, ale jak administrator dupa, a urządzenia marne to "raz działa a raz nie" :>

 

Administruję sieciami WiFi i jakoś "o dziwo" wszystko działa równie dobrze jak na kablu, a użytkownicy się nie skarżą. Skoro można się pozbyć kabli, to czemu tego nie zrobić? Kable to zło.

Oczywiście czasem się tego nie przeskoczy i kabel jest lepszym lub jedynym rozwiązaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm ;)

 

 

jak wifi masz na stacjonarnym kompie w domu, apki się widzą to działa OK i jest cud miód i orzeszki, ale jak masz tak jak ja na czyli np. na hali magazynowej 105x40m zastawione metalowymi regałami na 10m wyskoie + 3000palet z płynami to wifi działa różnie ... a końcówki to lapki lub termaniale symbola :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm . Dziś nie miałem czasu się skontaktować z administratorem sieci .

 

ale mam pytanko czy mógłbym zrobić takie podłączenie . :

kupić router z wi -fi w laptopie mam wi fi więc internet powinien być a do stacjonarnego komputera mogę kupić WI FI ?? abym mógł podłączyć się na dole ??

 

EdIT : hmm http://www.allegro.pl/item817424323_karta_wifi_wlan_wi_fi_na_usb_54_mbps_duzy_zasieg.html ??? do stacjonarnego

 

czy to będzie dobre rozwiązanie ?? bo z tym kablem to będzie porażka .. muszę wyjść z nim przez okno i po ścianie w dół potem do okna i znowu do biurka .. hmm porażka .. :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.