Jump to content

Hitec optic 6 sport na 2.4 ghz ?


eoker

Recommended Posts

Witam.

Jako że skończyła mi się już gwarancja w mojej apce a modele coraz większe, postanowiłem przerobić mojego Hitec optic 6 sport (werja bez wymiennego modułu). Nie znam się specjalnie na elektronice ale mam kolegów którzy co nieco na ten temat wiedzą i zaoferowali pomoc. Chce po prostu podpiąć nowy moduł 2.4Ghz do apki. Mam na oku dwa zestawy Corony v2 Dsss i teraz który będzie lepiej pasował na przeróbkę mojej aparatury?

http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=7381&Product_Name=Corona_2.4Ghz_Futaba_Module_&_Rx_(V2_DSSS)

http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=7380&Product_Name=Corona_2.4Ghz_JR_Module_&_Rx_(V2_DSSS)

 

Z góry Dzięki za pomoc.

Link to comment
Share on other sites

Oczywiście że ten do Futaby (ze względu na logikę sygnału PPM).

W radiu nie trzeba grzebać, wystarczy podpiąć się do złącza trenera kablem z odpowiednio przygotowaną wtyczką. Schemat jak i co podpiąć w wtyczce znajdziesz na stronie Pitlaba. Nawet nie trzeba będzie wyjmować kwarcu ponieważ zwora na wtyczce wyłącza wcz 35MHz. Z tego samego gniazda pobierzesz zasilanie do modułu nadawczego 2,4 MHZ. Jeśli chodzi o podpięcie się do modułu nadawczego to:

 

Jeśli na moduł patrzymy od strony złącza trzymając go tak, aby złącze było u dołu, to kolejne piny licząc od lewej strony są następujące:

 

1. wejście z modulatora (PPM) – z pinu 2 wtyczki

2. (+) zasilania - z pinu 1 wtyczki („za wyłącznikiem zasilania”)

3. wolny

4. (-) masa - z pinu 6 wtyczki

5. wolny

 

Przypominam że zwarcie pinu 4 i 5 na wtyczce wyłącza wcz 35MHz.

Czyli cała przeróbka to zrobienie odpowiedniego kabla, przypięcie na rzepa Tx Corony do Optica i mamy gotowe radio dwusystemowe.

Link to comment
Share on other sites

Witam, czy przerabiać - oczywiście tak, bo to jedyne i słuszne wyjście.

Mam taką samą aparaturę którą zamierzam wkrótce przerobić, więc przydały by się jakieś opinie co do funkcjonowania po przeróbce. Proszę niech ktoś kto zna temat z autopsji wypowie się tu.

Pozdrawiam Jerzy.

 

Dodano:

Klamka zapadła po dzisiejszym rozbiciu Edka 540 zamówiłem moduł 2,4GHz.

Jak go zainstaluję i uruchomię to napiszę jak się sprawuje.

 

Post muszę edytować, z przeróbki nic nie wyszło, może i dobrze.

Za niewiele więcej co chciałem wydać na przeróbkę, można kupić już gotową aparaturę 2,4GHz.

Więc raczej pójdę w tym kierunku, druga aparatura na 2,4GHz.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Odkopię trochę temat, mój nadajnik doczekał się jednak 2,4GHz, co prawda trochę czasu upłynęło, ale jest Optic 6 Sport 2,4GHz.

Do przeróbki użyłem modułu FrSky V8HT zakupionego na Allegro, od kol. z naszego forum.

 

Post edytowałem, (awaria forum) tu można to samo zobaczyć. http://www.rcclub.eu/viewtopic.php?f=61&t=3912

Link to comment
Share on other sites

Ja tez jestem po przeróbce swojego Optica z tym że nie pozbyłem się 35Mhz. Ale mam pytanie do Twojego przycisku bindowania czy przypadkowe naciśniecie jego w trakcie pracy nadajnika nie przerwie komunikacji nadajnik -odbiornik? Pytam bo ja swój przycisk ukryłem wewnątrz otworu i żeby go nacisnąć muszę użyć jakiegoś cienkiego przedmiotu a u Ciebie niema takiej potrzeby. Tylko czy to jest bezpieczne?

Link to comment
Share on other sites

Przycisk ten służy również do testowania zasięgu, jego przyciśnięcie nic nie wnosi, natomiast przytrzymanie go przez minimum 4s zmniejsza nam zasięg do około 3% (świeci się zielona dioda). Aby tak się stało trzeba zrobić to świadomie, nikt chyba nie odważy się testować zasięgu w locie. A nawet gdyby - to kolejne krótkie przyciśnięcie powoduje powrót 100%-owego zasięgu.

Link to comment
Share on other sites

Fajnie to opisałeś. Ale mam jeszcze jedno pytanie. Jestem szczęśliwym posiadaczem w/w aparatury, z przeróbką dam jakoś radę - własciwie mój kolega da - ale jakie odbiorniki testujesz, używasz do tego zestawu. Mam nadzieję, że jest to finansowo korzystniejsze niż odb Hiteca ;) .

Link to comment
Share on other sites

Z moim modułem działa 8-kanałowy odbiornik V8FR(HV), mam ich kilka szt. Innych odbiorników FrSky nie posiadam. Osobiście nie mam możliwości pomiaru parametrów systemu, ale w sieci jest sporo informacji, większość pozytywnych. Cena odb. przy dzisiejszym kursie $ już nie jest taka rewelacyjna. Na plus jest również długość pracy aparatury, sądzę że jakieś 20-25% Oczywiście stary moduł wcz. jest wymontowany. Cieszę się że komuś te informacje będą pomocne.

Link to comment
Share on other sites

No tak , ale moduł + odbiornik to jakieś 140/150 pln, czyli i tak w porównaniu z Hitecami to pikuś. Byle jaki odbiornik to koszt rzędu 160/200 pln. Moim zdaniem to itak korzystne. To tak na boku. Czekam na ewentualne uwagi eksploatacyjne. Dzięki za info.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.