Jump to content

milo

Modelarz
 • Content Count

  254
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

Everything posted by milo

 1. Nie w temacie....Patryk, czy możesz odczytać moją wiadomość i może jakoś odpowiedzieć.
 2. milo

  Modele "ADW Easy"

  Jeszcze jeden model.... budowa trwa już siedem lat, czas na jej zakończenie?. Rozmiar "easy" i troszeczkę wycieczka w półmakietę. CWJ bis "Skaut". Stan na dzisiaj. http://forum.aerodesignworks.eu/viewtopic.php?f=57&t=915&start=80
 3. milo

  Modele "ADW Easy"

  Lekki postęp prac nad moim egzemplarzem.
 4. milo

  Modele "ADW Easy"

  Budują się dwa Zefiry 4, troszeczkę ponad wymiar "easy", ale w tej filozofii?
 5. Mój egzemplarz, latający od 2017 roku.
 6. milo

  Modele "ADW Easy"

  "Mucha ter" easy wersja 2 czeka na oblot. Więcej informacji na forum ADW.
 7. milo

  PZL M-3 "Pliszka bis"

  No nie mamy . Dziękuję wszystkim za pomoc.
 8. milo

  PZL M-3 "Pliszka bis"

  Dziękuję bardzo za szybką reakcję, ale zasadniczo są mi znane w/w plany, zdjęcia. Proszę mi uwierzyć, że chyba dotarliśmy do większości materiałów dotyczących Pliszki . Jest blisko . Tak, chodzi o ten napis "Pliszka-bis". Może ktoś z modelarzy mieszkających w Rzeszowie mógłby pomóc. Gwarantuję, że odwdzięczymy się z pewnością na ile będziemy w stanie. Zapraszam do śledzenia naszej relacji z projektowania i budowy modelu na forum ADW.
 9. Razem z kolegą projektujemy model w/w szybowca. Podobno na Politechnice Rzeszowskiej w Zakładzie Konstrukcji i Wytrzymałości Materiałów znajduje się wykorzystywany do celów dydaktycznych jeden z egzemplarzy. Mamy prośbę. Czy ktoś z kolegów który ma dostęp do szybowca mógłby zrobić parę zdjęć, chodzi zasadniczo o oznakowanie, napisy, szczególnie o napis "Pliszka-bis". Zdjęcia dobrej jakości, czyli zrobione prostopadle do napisu. Dostępne w sieci zdjęcia /strona Piotra Piechowskiego/ nie oddają w pełni kształtu i proporcji napisów/znaków. Z góry dziękuję za pomoc i poświęcony czas.
 10. A gdzie relacja z "budowy"..... Przeoczyłem chyba .
 11. milo

  [P] Plany IS-B Komar

  W tej wkładce był Komar bis, przedwojenny. IS-B Komar to właściwie inny szybowiec. Z tych planów, zeskanowanaych wcześniej, Sławek rysował szybowiec w cadzie. Mam pdf-a tych planów.
 12. milo

  szybowiec Lars

  Buduj, buduj . Bardzo mnie ucieszył Twój post, aż otworzyłem cada co by zobaczyć ile mam w temacie u siebie . Na tym polega modelarstwo aby budować to co się chce i nie jest istotne jak TO będzie latało, ważny model . Jakby co to służę pomocą, mam płaty już narysowane, reszta tak sobie, ale kilka wieczorów i pewnie byłby finał. W moim przypadku chciałbym go zmotoryzować. W planach również zastosowanie innych profili.
 13. milo

  Fox 2m

  Lepiej wygląda od parkietu ... Spoko, wyszło bardzo dobrze, jestem fanem "dwumetrówek" i każdy model polskiego szybowca w polskich barwach, nieważne w jakiej skali, to klasa sama w sobie .
 14. milo

  MM-1 Tukan

  Tukan z Muchą ter easy na sznurku.
 15. Propunję szpachlowanie/malowanie. Tak jak piszesz, oklejanie szybsze, ale w tym drugim przypadku powierzchnia o wiele leszpa/mocniejsza/estetyczna. Moje modele tak robię i uważam, że efekt jest dobry a eksploatacja o wiele mniej uciążliwa. Na zdjęciu moja Foka tak właśnie zrobiona.
 16. milo

  MM-1 Tukan

  Tukan jako nośnik kamery sportowej Tracer. Zapraszam na mój kanał na yt.
 17. http://forum.aerodesignworks.eu/viewtopic.php?f=61&t=415 To i jeszcze kilka innych tematów na tym forum.
 18. Po iluś tam godzinach za sterami Pirata to był totalny relaks . "Chodził" za ręką, super widoczność, łatwy przy starcie i lądowaniu, a co najważniejsze, nic nie skrzypiało, trzeszczało i nie wiało no i ten zapach laminatu w kabinie, bezcenne . Dodatkowo nieco lepsze osiągi i elektroniczny wariometr , ale to był kosmos . Miło wspominam, kupa przygód i niezapomnianych przeżyć. Wylatałem na Juniorze ok 150 h . Przyszły z fabryki dwie sztuki SP-3348 /Cx/ i wspomniany SP-3433 /FI/, chyba w 1987 roku. Moim "rumakiem" był głównie Cx, ale na FI też trochę polatałem.
 19. Junior SP-3433 "FI", z Elbląga, latałem na nim /org/ .... jestem zaskoczony
 20. Hmmm, nie wiem czy mogę . Zagadka: Nazwa dyskontu zaczyna się na "B".
 21. Jasne, tak podejrzewałem, Dzięki. ps W znanym w naszym kraju dyskoncie udało mi się kupić to "coś" za 4 zł.
 22. Pytanko. Może jakieś namiary na piasty kół. Są z odzysku czy kupione jako osobny element?. Szukam po sieci, ale jakoś bez rezultatu.
 23. milo

  MM-1 Tukan

  Jeden z dzisiejszych lotów. Więcej na forum adw.
 24. https://sklep.modelmaking.pl/pl/p/Deska-montazowa-30-x-120/3879 Polecam /np ten wymiar/, mam kilka od kilku lat. Wszystko się wbija, jest stabilna i solidna.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.