Skocz do zawartości

Gwiazdor przyszedł w listopadzie


wojcio69

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 72
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Witam,

 

chyba podstawowym problemem bylo danie duzego gazu, które spowodowało "skierowanie" modelu do ziemi - silnik powyżej płata i SC daje moment obracajacy "ku glebie".

 

Wydaje mi się, że konieczne wyczucie w gazie i ew. kontra głębokością, to samo zjawisko występuje np. w motoszybowcach z silniczkami na otwieranym pylonie.

 

Trzymam kciuki za udane ulotnienie,

 

pozdrawiam,

 

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że szkoda czasu na próby modyfikacji. O tym problemie powiedział mi kiedyś modelarz dużo bardziej doświadczony niż ja gdy kupowałem motoszybowiec z otwieranym pylonem.

Dla sprawdzenia wystarczy pobawić się na dobrym symulatorze (np. RF lub AF) z motoszybowcem takim jak (o ile dobrze pamiętam) DG-800.

 

pozdrawiam,

 

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

janosik, nie chce polemizować ale wydaje mi się, że tu nie ma zadnej sprzecznosci. Układ wektorów sił jest jaki jest i jeśli jest ramię siły nie zerowe to musi być moment skręcający.

 

Pełny gaz, który przy osiowym ustawieniu silnika nie miałby wpływu, w tym układzie daje o sobie znać.

Opis ładnego lotu szybowcowego świadczy raczej o prawidłowej geometrii.

 

Z pewnościa optymalizacja kąta jest mozliwa ale porównywanie z modelem zrobionym jednostkowo chyba nie do końca jest trafione.

 

Moje uwagi wynikają z konkretnych doświadczeń i spostrzeżeń praktycznych na modelach "seryjnych", które sa w jakiś choćby wstepny sposób zoptymalizowane przed produkcją.

 

pozdrawiam i mam nadzieje, że nasze dyskusje Koledze wojciowi pomogą.

 

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pozdrawiam i mam nadzieje, że nasze dyskusje Koledze wojciowi pomogą.

dokladnie ,po to jest forum by dyskutowac i zglebiac wiedze

 

jeszcze bym prosil o wytlumaczenie tego i fotka pogladowa dla Wojtka

http://www.pfmrc.eu/album_pic.php?pic_id=4452

to fotka mojego ES listwa to cieciwa plata

model jak dam maxa zadziera delikatnie na co mu lekko oddaje sterem wysokosci

Jan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.