Skocz do zawartości

Gwiazdor przyszedł w listopadzie


wojcio69

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 72
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Witam

Barton3 dzięki, że kolegom to wytłumaczyłeś (tak przy okazji nie Pan :evil: :twisted: )

Sanwa RDS 8000 pracuje na 2,4GHz w FHSS i odbiornik do niej kosztuje ok. 300zł (latam z nią Proximą II - patrz link w podpisie), więc się zastanawiam czy do tego AXN kupić odbiornik za 300zł czy może za ok. 200zł Laser 4 lub Zebra Pro albo coś innego tego typu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem... Ja dalej stoję przy swoim (od początku, wiedziałem, że wojcio69, lata na 2.4GHz) Na prawdę, nie warto się pakować w ileś tam aparatur - takie jest moje zdanie, bo już tego próbowałem z tatą i powiem Wam, że to się nie sprawdza. A już na pewno, nie jakieś bardzo proste aparatury, bo człowiek się łatko przyzwyczaja do luksusu :P więc min. MX-12 i wychodzi na to, że masz w domu 2 bardzo porównywalne aparatury, tyle, że w 2 różnych systemach... i po co ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Wojtek, a to hojna ta Gwiazdorka! Czemu chcesz latac na aparaturze z zestawu, nie lepiej (napewno drożej) odżałować i dokupic odbiornik do Twojej sanwy? to w zestawie to pewnie jakis chinski standard (lama, itp.) Jak masz ochote latac na "śródosiedlowym parkingu" to może lepiej zainwestować w coś pewniejszego... A tak wogóle to fajny easystarowy model, pewnie też bardzo stateczny i spokojny :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jarku miło widzieć Cię na forum (to moje osobiste odczucie). Jak wiesz docelowo latam Proximą II i ona do latania na małych powierzchniach się nie nadaje. AXN będzie służył do latania z FCO2 i doskonale będzie się do tego nadawał. Do robienia filmów nie jest mi potrzebna bardzo rozbudowana aparatura (wystarczą 4 kanały) i tu przemawia do mnie portfel. Odbiornik do Sanwy ok. 300zł., a podstawowa aparatura 4 kanałowa z odbiornikiem trafić się może za jakieś 200 zł. (laser 4, Zabra. Sanwa VG400 itp.) Zawsze to 100zł. w portfelu na pakiet akumulatorów. Mniemam, że może mając drugą aparaturę wciągnę swojego 8-letniego syna w to hobby latając w duecie, ale to takie moje pobożne życzenie. Z perspektywy dnia dzisiejszego trochę mi żal Zebry jaką sprzedałem razem z Juniorem, ale mądry Polak po szkodzie. Do wiosny jest trochę czasu i może "młody" sprecyzuje swoje zainteresowania. Gdyby to miał być model strikte dla moich potrzeb, to kupiłbym tylko odbiornik RX 841FS i po kłopocie a tak to... osiołkowi w żłoby dano. Poczekam do wiosny, może się coś wyjaśni.

P.S. Chojna gwiazdorka :roll: No wiesz... byłem grzeczny przez cały rok :wink:

AXN nie ma w zestawie aparatury, a E-sky 0404 i temu podobne mnie nie interesują, bo to trochę strach na tym latać. Zawsze jest ryzyko przekroczenia zasięgu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Wojtku.Przyłączę się do opinii Jarka ,odbiorników nigdy zbyt wiele, zwłaszcza że jak rozumiem aparaturę myślisz potrzymać przez kilka lat,to wtedy i dwa odbiorniki będzie mało.A jeśli myślisz wciągnąć w latanie syna to wtedy masz dwa modele dwa odbiorniki i nie męczycie się z jakąś tandetną drugą aparaturą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam

No to się stało. Nie było łatwo (zwłaszcza przed świętami) ale junior (czyt. syn) mi pomógł i kupiliśmy odbiornik Sanwa RX 841FS TUTAJ (na samym dole strony).

Teraz mam pytanie do Marcina/Meteor. Czy kupować do niego dwa akumulatory 1800mAh 3S np. TAKI czy może jeden TAKI .

Chodzi mi oto, czy tym dużym pakietem uda się bez większych problemów wyważyć model, bo trochę on (pakiet) waży.

I jeszcze jedno, gdzie jest w tym modelu SC? Dokładnie na dźwigarze/rurce węglowej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak - na pakiecie 1300mAh latałem ~ 45 minut. 5000mAh to przerost formy nad treścią :) Lepiej kupić 2x 1800. Wyważenie przyjąłem ~1/3 cięciwy - wychodzi jakoś na rurce. Model udało mi się wyważyć nawet pakietem 2S 1000mAh ale wtedy poszedł on w sam dziób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.