Jump to content

Numer kontaktowy w razie wypadku w waszym telefonie


utopia

Recommended Posts

Ratownicy medyczni, policjanci, strażacy i wszyscy inni, którzy interweniują na miejscu wypadków, wielokrotnie napotykają na trudności, kiedy muszą kontaktować się z krewnymi lub bliskimi poszkodowanych. Służby te zaproponowały, abyśmy w specjalny sposób oznakowali w swojej komórce numer służący w nagłych wypadkach do kontaktu z bliskimi osoby poszkodowanej. Bardzo często telefon komórkowy jest jedynym przedmiotem, który można przy takiej osobie znaleźć. Szybki kontakt pozwoliłby na uzyskanie takich informacji jak: grupa krwi, przyjmowane leki, choroby przewlekle, alergie, itp.

 

 

 

Ratownicy zaproponowali, aby każdy w swoim telefonie umieścił na liście kontaktów osobę, z którą należy się skontaktować w nagłych wypadkach. Numer takiej osoby należy zapisać pod międzynarodowym skrótem ICE (in Case of Emergency). Wpisanie więcej niż jednej osoby do takiego kontaktu wymagałoby następującego oznaczenia:ICE1, ICE2, ICE3, itd. Oznakowanie zdecydowanie ułatwiłoby prace wszystkim służbom ratowniczym.

 

 

 

Pomysł jest łatwy w realizacji, nic nie kosztuje, a może ocalić życie. Akcja ma zasięg europejski.

 

Wpiszcie ten numer teraz do swojej komórki, bo potem zapomnicie i prześlijcie ten e-mail dalej.

Akcja idzie od dłuższego czasu ale jak się okazuje świadomość wśród kierowców jest żadna. Szybka informacja od bliskich o nietolerancji na leki czy anestetyki co jest często powiązane pomaga lekarzom . Dzięki temu możecie ocalić komuś życie!

 

 

Podpisano - wszystkowiedzący debeściak ( teraz możecie sobie poużywać :P )

Link to comment
Share on other sites

Ja także już od dawna. :)

 

...Ale nie działa wtedy, kiedy ktoś ma blokadę klawiatury zabezpieczoną kodem.. Z jednej strony to działa kiedy masz telefon na abonament i ktoś ci go ukradnie, ale w przypadku jakiegoś wypadku (tfu, tfu) do kontaktów już się nie dojdzie... :?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.