Skocz do zawartości

Potrzeba jest matką wynalazków


a_skot

Rekomendowane odpowiedzi

Przymuszeni czasem okolicznościami wymyślamy jakieś nowe patenty modelarskie. Bywa, że okazuje się z czasem iż ktoś już dawno to wymyślił :-D Ale do rzeczy - w ostatnią sobotę w dość spektakularny sposób zmasakrowałem swoją Katanę z VA Models. W domu okazało się, że da się z zebranych kawałków coś jeszcze poskładać. Po posklejaniu wszystkiego do kupy pomyślałem, że dobrze byłoby boki kadłuba przelaminować cieńką tkaniną. Na przeszkodzie stanął jednak brak utwardzacza. Ale był pod ręką poliuretanowy, wodorozcieńczalny lakier do podłóg :lol: Ma tę właściwość, że gdy jeszcze jest mokry wszystko klei się do niego - zwykle nie to co trzeba. Zatem, zamiast żywicy - lakier :!: "Pomalowałem" posklejane boki kadłuba lakierem (dość grubą warstwą). Na mokrą jeszcze powłokę nałożyłem tkaninę i całość ponownie przelakierowałem, dokładnie ją przesączając. Wyszło nieźle a czy się sprawdzi? Jak pogoda dopisze, test w sobotę 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ake za to jakie to ciezkie w porownaniu do prawdziwego laminatu

No właśnie, też mnie to ciekawi.

W styropianowym F18 laminowałem tak tkaninę 25g/m2 i właśnie taki lakier nakładałem natryskowo.

Jak rzadki to jest lakier, każdy chyba widział (ja rozpylałem go akurat ręcznym rozpylaczem ze zużytego aktywatora do CA).

W zasadzie nie mam wielkiego doświadczenia w laminowaniu żywicami, ale z tego co sam już zauważyłem to dla mnie łatwiej trysnąć cienką warstwę lakieru, niż cienko przesycić żywicą.

O wytrzymałości takich powłok (lakier/tkanina) też niewiele wyczytałem, w każdym razie na plus może być zaliczone, że są dosyć popularne, czyli w domyśle, pewnie warto je stosować :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Laminat na bazie żywicy jest tu chyba zdecydowanie lepszy

chyba zle sprecyzowalem

chodzilo mi o ciezar i wytrzymalosc

bo jako "laminat" na bazie lakieru bedzie wazyl podobnie ale z wytrzymalosciajuz gorzej

a na bazie zywicy mamy podobna wage z duzo wieksza wytrzymaloscia

chyba znow namotalem ale moze da sie wyciagnac z moich wypocin mysl przewodnia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

.. Ale był pod ręką poliuretanowy, wodorozcieńczalny lakier do podłóg :lol:

a czy to czasem nie to samo co dosc popularny WBPU (water based poliurethan) polecany do pokrywania modeli depronowych na rcgroups.com ? (najczesciej jako mieszanka z mikrobalonami lub talkiem dla niemowlat)

 

pozdrawiam

julo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,własnie się dowiedziałem,co,nie co.Ponoć jest to drzewo,które rosnie w Afryce,wysokość dochodzi do kilkunastu metrów :jupi: ,dlatego są tak prościutkie słoje.Zrobiłem z ciekawości nowe skrzydełka do Foxa,obrabia się super :D ,tylko nie wiem dlaczego nie podają nazwy tego drzewa,może przemyt :devil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.