Skocz do zawartości

Pytanie o PIPERKA J-3 CUP


krys

Rekomendowane odpowiedzi

Jak hamulce na koła, to koniecznie chowane podwozie, a i zmienna geometria płata by się przydała; do tego napęd odrzutowy, zmienić trochę "budę" i wtedy może poleci :faja:

 

Bo mój bez tego wszystkiego to zachowuje się jak ten na fotkach matiego :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 40
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Czyli opinie o tym piperku były słuszne ze to nie lata

Niekoniecznie, to żartobliwe porównanie nasuneło mi się po obejrzeniu zdjęcia z pionowo ustawionym skrzydlem :lol:

Mój odbył tylko jeden lot i z mojej winy się wywrócił przy lądowaniu; a drugiego lotu jeszcze nie było, bo go wiatr wywrócił przed startem.

Taki górnopłat to powinien chyba sam latać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ze swoich doświadczeń mogę powiedzieć, że lata bardzo dobrze :) jak trenerek tylko trochę bardziej podatniejszy na czynnik ludzki ;). Starty i lądowania jak prawdziwym, prezentuje się świetnie na dość miękkim podwoziu. A to co widać na zdjęciach to start właściciela który się dopiero uczył i pomylił się przy starcie. Ale reperuje się go też bardzo łatwo.

 

Jednym słowem. Polecam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie model będę robił 2m(plany nie zwiększane), na silnik 12cm3.

Kiedyś zrobie go większego na razie mi wystarczy.

 

zrobić testy na dobrym lotnisku

 

Najbliższe dobre lotnisko jest w Radzyniu, ale słyszałem, że już go tam nie ma. My teraz w Parczewie mamy zamiar wyruwnać łąkę, zresztą mamy pozwolenie zrobić z nią co chcemy(właściciel też będzie korzystał z lotniska). Na razie ladamy na łące, niewiadomo czyjej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno ten wieli kadłub powoduje że Piper jest podatny na podmuchy wiatru ,co widziałem naocznie przy kołowaniu piperkiem Huberta.

Ale w powietrzu przy mniejszych wiatrach loty powinny być dziecinnie łatwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może duży Piper jest modelem prostym w pilotażu. Ale małego takiego jak mój (niecałe 1,3m rozpiętości) nie poleciłbym początkującemu. Pomimo iż wygląda jak typowy trenerek nie jest modelem łatwym. Tak on wygląda...

 

piper3pn9.jpg

 

piper1bu3.jpg

 

piper2hv8.jpg

 

Akurat ten typ nie lubi wolnych lotów (łatwo przepada), nie lubi wiatru, nierównego lotniska i ogólnie jest wymagający. Jest to najtrudniejszy model jakim miałem okazję latać a to dość dziwnie bo wygląda całkiem sympatycznie :) Mój model napędzany jest akurat silnikiem MVVS 4,6ccm i można powiedzieć że jest to czyste marnowanie tego silnika. Dobrze się lata 1/3 do 1/2 gazu. Na full ten Piper zamienia się w pocisk.

 

Krótki filmik z lotów tym maleństwem:

 

http://video.google.pl/videoplay?docid=3703462306998082476

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety chyba sprawdza się tu fakt że im większy model tym lepiej :) Mój egzemplarz pomimo małych rozmiarów przewidziany był dla wyposażenia standardowego co jakby nie patrzeć wagę robi. Oczywiście chciałbym aby latał nie co wolniej bo to w końcu Piper i mu nie przystoi tak zasuwać jednakże po nie miłych niespodziankach jakie ten model wyprawia przy małych prędkościach staram się zawsze utrzymać bezpieczną prędkość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Witam i Pozdrawiam mam pytanie do autora tematu czy mozna by prosic o skany tych planow, poniewaz gdy wreszcie ukoncze mojego puppeteera mam nadzieje ze ok jesieni tego roku to mam zamiar zabrac sie wlasnie za piper poniewaz jestem wielkim fanem tego samolotu. Dzieki bardzo i pozdrwiam

Piotr z Pily

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Krys Pamietasz o skanach dla mnie jesli nie to przypominam i nie bedz zly za poganianie jesli jestes zbyt zajety to oczywiscie zrozumie. Nie watpie w ludzkie checi tylko w ludzka pamiec :wink:

PS. Jak tam zdjecia przydaly sie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.