Skocz do zawartości

KLUB RC ZŁOTÓW-nasze latanie w Złotowie i okolicy.


GOGO

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Witam. Kilka fotek z wczorajszego spotkania,niestety nie udało się oblatać nowego modelu Tomka złośliwość elektroniki albo raczej chęć wyciśnięcia 110% mocy ze sprzętu,który niestety nie chciał dać się (wydoić)i zastrajkował efekt spalony regulator a przy drugim podejściu spalony silnik :cry: .Mimo tych niedogodności dzień lotów zaliczony do udanych(żadnej kraksy)

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Choć dzień był ,,przekropny,, my polataliśmy sobie. Przyjechałem w momencie kiedy trwały oględziny modelu Sławka po kraksie :( . Powody kraksy do końca nie zostały wyjaśnione.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Oczywiście model będzie odbudowany.

Nowy Madman Tomka latał dzisiaj bez najmniejszych problemów. Lekko wydłużone końcówki wszystkich elementów ruchomych ( lotek i sterów) dodają mu drapieżności, a wizualnie zmieniają całkowicie model.

Tutaj jego napęd. Chociaż ,,rzędowy,, silnik w kadłubie ( wg konstrukcji) jest montowany cylindrami do ,,góry,, przez co przód kadłuba wygląda trochę inaczej to może ktoś spróbuje zamontować silnik cylindrami w ,,dół,, 8) . Ciekawe jak to wpłynęłoby na własności lotne tego świetnie latającego modelu.

 

Dołączona grafika

 

Maciej zaprezentował nowy model deproniaka. Troll, wykonany bardzo lekko, napędzany małym silnikiem zasilanym pakietem Lipo 3S 360mAh. Typowy modelik do polatania w ogrodzie. Lata rewelacyjnie :shock:.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Niestety idzie na jesień :( , dni coraz krótsze a i pogoda nie napawa optymizmem ale może za tydzień będzie lepiej :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Loty się odbyły. Choć ja dotarłem późno i przelotny deszczyk nas wystraszył to nie obyło się bez drobnych incydentów. A to urwany domek silnika w Ekstrimie a to poszukiwania śmigła i kołpaka od spalinowej Ekstry Tomka. Śmigło się znalazło a kołpak wybrał wolność 8) . Oblatany został również motoszybowiec kolegi Mirka z Szamocina, no i Mirek próbuje sił w samodzielnym pilotowaniu. Życzymy sukcesów!. A na koniec Wojtek przywiózł m a l i n y z własnej plantacji w ilościach zapewniających przejedzenie. Dorodność smak i zapach nie pozwalały się od nich oderwać :roll: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam. Wczoraj wybrałem się do Tomka aby na nowym wózku nakleił mi logo klubu. A on pochwalił się nowym jetem. Prototypowy model wykonany z depronu 3mm (kadłub) i 6mm (skrzydła i stateczniki). Wykonany bez planów prosto z głowy czyli z niczego :D . Konstrukcja o tyle ciekawa bo kadłub to rura z depronu 3mm zwinięta na metalowej nodze od stołu, na gorąco a następnie rozcięta wzdłuż na dwie połówki. Skrzydła wraz ze statecznikami poziomymi wykonane z jednego kawałka depronu 6 mm, i po środku oklejone z góry i z dołu połówkami rury. Dziób modelu wykonany z tejże samej rury depronowej odpowiednio przycietej. Pod spodem chwyt powietrza na wzór F-16. Statecznik pionowy bez steru kierunku. Sterowanie mikserem elewon. Napęd pchający silnikiem o kv=3000 obr/vollt ze śmigłem 4 cale. I tutaj ciekawostka śmigło wystaje poza średnicę rury kadłuba ok. 1,5 cm a rura kadłuba jest w środku pusta więc jest to można powiedzieć połączenie napędu EDF i śmigła pchajacego :D . Pakiet 860 do 1000mAh 3s 30C, chociaż możliwe są loty na pakietach 2S.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Model został oblatany i jak mówił Tomek zachowuje się w powietrzu całkiem prawidłowo.

 

Była próba ciągu silnika, ja trzymałem model pionowo do góry i po wyłączeniu napędu nie utrzymałem modelu :oops: . Oto efekt.

 

Dołączona grafika

 

A dzisiaj na lotnisku Tomek pokazuje całkowicie nowy model ( można powiedzieć wersję MK II :D ) w którym zostały wyeliminowane niedociągnięcia prototypu a wykonanym w ciągu jednego dnia :shock:.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

No i odbył się oblot. Model po korekcie ustawienia sterów poziomych względem lotek lata wspaniale :shock: . Jest szybki, zwrotny a lądować można na niemalże zerowej prędkości klapnieciem na trawę :shock: Sylwetka w locie - rasowa- i ten dźwięk wysokoobrotowego silnika ! Poezja.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Można podziwiać u konstruktora doskonałe wyczucie proporcji jak i dużą znajomość w temacie Jet-ów. Model prosty w budowie ale dający dużo zadowolenia w locie.

 

Maciej zgodnie z zapowiedzią przedstawił swojego nowego 1,5 metrowego Madmana. Zasilanie 6S, silnik turnigi 4250 600kv, regulator 85A

Model został oblatany chociaż w pierwszym locie złamał się orczyk serwa lotki. Lata bardzo dobrze, ale czuje się już jego wielkość.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

A tutaj nasze modele Madman ( nie wszystkie).

 

Dołączona grafika

 

 

 

Tradycyjnie był grill i kiełbaski serwowane przez Mirka a następnie nadciągające ciemności i deszczyk wygoniły nas do domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.