Skocz do zawartości

KLUB RC ZŁOTÓW-nasze latanie w Złotowie i okolicy.


GOGO

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Nadeszla niedziela i jak co tydzien spotkanie na lotnisku, niestety frekwencja powoli niedopisuje (wiatry, deszcze, niskie temperatury, sprawy rodzinne itd, itp.).

Jednak dwoch smialkow (Maciej i Tomek) postanowilo wypuscic na spacer po niebie swoje maszyny, i to pomimo silnego wiatru (Tomek mowil ze to ok. 20 m/s).

Nie bede sie rozpisywal teraz zbyt duzo, filmik pokaze juz reszte, a za pare dni wstawie fotki.

 

 

pozdrawiam: Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mataczycie niesamowicie :P w pogodzie było 8-10 m/s

 

 

 

jaki status na jutro bierzcie poprawkę na zmianę czasu :mrgreen:

 

 

czuje się okropnie ale tabletki w końskiej dawce już łykam sądzę że na 12 będzie dobrze wiaterek max do 4m/s

 

szczerze to nawet nie ruszyłem sereniaka od zeszłej niedzieli ale chyba dam rade skończyć dzisiaj i oblatamy jutro

 

grilla zabiorę ktoś się deklaruje na padlinę ? (wungiel mam)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Pogoda dzisiaj była całkiem niezła, nie padało chwilami świeciło słońce, wiaterek słaby choć chwilami potrafił przybrać na sile. Spotkaliśmy się we czwórkę (byli również kibice) . Tomek, Wojciech, Maciej i ja. Odbyły się dwa obloty. Maciej oblatał swojego Sereno.

 

Dołączona grafika

 

Model wykonany bardzo starannie w powietrzu zachowuje się świetnie :shock: .

Drugiego oblotu dokonał Tomek a modelem jest Ekstra z HK. Na zdjęciu na drugim planie.

 

Dołączona grafika

 

Początkowe problemy z umiejscowieniem pakietu, trymowaniem modelu nie zapowiadały kraksy. I kiedy wszystkie problemy wydawały się być rozwiązane i model zaczął już poprawnie latać (co podkreślił Tomek), w czwartym locie pękł/rozłączył się snap steru wysokości i model na dużej prędkości uderzył w ziemię. Masakra :shock: .

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Pakiet siłą uderzenia rozłączył się i po ponownym podłączeniu wszystkie serwa działały. Po sekcji szczątków pakiet zaczął się tak zachowywać.

 

Dołączona grafika

 

Z modelu ocalał tylko tył kadłuba wraz z usterzeniem. Tomek zapowiedział że wykorzysta je przy budowie nowego Edga :shock: . Jak go znam zrobi to i nikt patrząc na nowy model nawet się tego nie domyśli :D

Loty odbywały się normalnie. Az nagle w Madmanie pilotowanym przez Tomka zanikło-rozłączyło (?) się zasilanie. Niesterowany model uderzył w ziemię.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

I tutaj dała znać o sobie solidność konstrukcji Madmana jak i staranność wykonania modelu. Zmasakrowana została tylko przednia część kadłuba.

No cóż należy tylko współczuć Tomkowi, to był dla niego czarny dzień :( . Ale model też będzie odbudowany choćby dla jego świetnych własności lotnych. Loty Edga i ,,turbinowo-śmigłowego,, Jeta wynagrodziły Tomkowi kraksę dwóch modeli.

 

Duży Madman Macieja ma nowego pilota :D

 

Dołączona grafika

 

Wojciech (jak mówił: nie latał ze trzy miesiące) przyjechał z depronowym Mig-iem 29 oraz deskową Kataną. Prawdę mówiąc nie było widać w jego lotach żeby miał jakąkolwiek przerwę w lotach :shock:

Również mój Handyman w locie który miał być przedostatnim doznał uszczerbku. Silnik otrzymał duży wznios do góry :mrgreen: . Ale jest to drobne uszkodzenie które nawet w warunkach lotniskowych jest do natychmiastowej naprawy.

Tradycyjnie był grill dla rozgrzewki bo przecież parę godzin spędziliśmy na lotnisku.

 

Dołączona grafika

 

Z powodu szybko zapadających ciemności rozjechaliśmy się do domów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jak to ktos powiedzial kiedys: nie ma rozy bez kolcow, ja niestety i jak zwykle nie moglem przybyc na spotkanie, ale mam filmik z moich oblotow depromigiem: http://pfmrc.eu/viewtopic.php?t=33558

Tomek, nie martw sie takimi duperelami jakie tobie sie przydarzyly, jak ciebie znam to i tak sie poddasz i odbudujesz te modele, pozdrowionka: maciek- kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.