Skocz do zawartości

Świeca dymna


Kamil

Rekomendowane odpowiedzi

Opis z RcScorpion

http://www.rcskorpion.pl/product_info.php?cPath=191&products_id=1550

 

Świeca dymna Smoke-Riter - Superior USA

 

 

Krótki opis:

Świece dymowe do lotów akrobacyjnych.

Pozostawia na niebie gęsty i trwały szaro-biały dym za modelem.

Nie wymaga skomplikowanych instalacji dymowych i wydechowych.

Nie brudzi modelu.

Świeca produkuje dym przez ok. 3-4 minut.

Świecę montujemy do kadłuba lub podwozia, przed startem należy zapalić lont.

 

Specyfikacja:

Waga 138g

Średnica 34

Długość 127

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dane faktyczne zgadzają się z opisem, tylko że moje nie paliła sie 4 minut - może 2-3. Fakt, że nie wypaliła się do końca. Niestety osoba filmująca nie poradziła sobie z tą czynnością dlatego film nie od początku. Co do pogody - było upalnie i bezwietrznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

( Troszke inny sposób wykoania świecy dymnej :) ) - mam nadzieje ze nikt nie bedzie zły.

Wczoraj wraz z kolegą byłem oblatać jego depronową F18 waga ok 360g,

pakiet 3S 1300 , silnik 400 chyba 6V (nie widać bo silnik pomalowany na czarno). A wieć tak model poszedł w góre jak rakieta kolega pokręcił pare kółek nad mani i po jakiś 3 min.

lotu nagle silnik zaczął słabnąć i z ogona zaczął wydobywać się efektowny biały dym :D który wydobywał sie jeszcze ze 30 sek. po wyłączeniu silnika. Silnik oddawał takie ciepło ze stopiło depron po jego bokach :!: . Więc tu macie przepis na świece dymną tj, przewoltować silnik i nie zrobić porządnego chłodzenia dla silnika :idea:. Efekt dymu murowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Opisze moje kolejne doswiadczenia ze swieca ze skorpiona - w weekend mialem okazje troche polatac i wykonalem jeden lot ze swieca. Dodam ze moja lezala w szufladzie dobre pol roku wiec moze to miec jakis wplyw na skutki pomiarow.

 

Oto wnioski do jakich doszlismy na lotnisku:

1) Swieca po zapaleniu wywarza dym dopiero po jakis 30 sekundach

2) Nie pali sie ciagle - czasami przerywa - czasami dymu jest wiecej lub mniej

3) Skuteczna tylko przy wolnych przelotach, przy szybkich nic nie widac

4) Pogoda powinna byc bezchmurna, w przeciwnym wypadku nic nie widac - na pewno nie poleca sie swiecy na dzisiejsza "szarowe"

5) Swieca palila sie z przerwami jakies 3-4 minuty - wszystkie cztery dysze sie otworzyly

6) Swieca byla przyklejona na tasme do goleni podwozia, na goleni zostalo troszeczke czarnego syfu ktory bez problemu mozna bylo usunac sciereczka

 

Oraz fotka z wolnego przelotu:

Library-4760.jpg

 

 

Mam nadzieje ze w nastepny weekend pogoda dopisze i ruszamy z probami z 2 swiecami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

ja spróbuje zrobić własną i zrobie najpierw proby na sucho

 

kiedys robilem swiece dymne i mój rekor wynosi okolo 15 minut ciagłego palenia się i gęstego dymu ( dodałem trochę węgla w tabletkach ale niewiele nawet nie 1/5 łyżeczki do herbaty)

i było tak napchałem to ( coś jak karmelek bo wygotowany) do pudełka po polimerze w puszce plastikowej 200ml

było tego moze ze 100gram -150gram po odpaleniu do wysokości 40cm unosił se czarny dym a potem zamieniał się w biały dodam ze był to bardzo gęsty dym

chyba zrobie taką drugą tyle że bez węgla i w mniejszej ilości okolo 80gram ( 2 takie swiece po 80 gram) proporcje są takie: 4 łyżeczki saletry i 6 łyżeczek cukru pudru i tak do uzyskania porządanej wagi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta świeca jest z rodaminy B, chloranu V potasu, laktozy i sody oczyszczonej...

 

rodamina jednak brudzi okropnie, jak kiedyś otworzyłem opakowanie w piwnicy, to na drugi dzień cały zlew oddalony o jakiś metr był różowy... ręce, paznokcie, wszystko różowe i trzeba pumeksu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obaj się mylicie...

 

co do barwnika spożywczego to pic na wodę, bajka... saletra potasowa ma za wysoką temperaturę, barwnik się spali zamiast wysublimować (a tego potrzeba do koloru)

 

nadmanganian też zły pomysł, on używany jest tylko do mieszanin fotobłyskowych, z dermatolem troszeczkę żółtego dymu da ale na niebie się go nawet nie zobaczy...

 

ten film to na 100% to co wyżej napisałem :)

 

btw, nie ma co czytać tych komentarzy pod filmem, większość to wypociny wieku podstawówkowego którzy naoglądali się za dużo filmów na YouTube

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem znam go... ale czy wierzysz we wszystko co jest w internecie?

 

tak było pokazane mieszanie, a potem od razu na polu trzyma go w ręku ;)

 

ja też mogę cementu nasypać i wmawiać że to jest cudo

 

jednak jeśli ten barwnik był organiczny (u nas nie dostanie się go ot tak w sklepie spożywczym) to możliwe że barwi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.